Presunúť na hlavný obsah

Nechala sa obchytkávať, ale aj zviesť do postele. Lana del Rey otvorene priznáva, že pre slávu by bola urobila čokoľvek

Zahraničné celebrity

Meno speváčky Lana del Rey je známe najmä mladšej generácií. Ako sa však zrodila speváčka, ktorá je hlavnou predstaviteľkou pomalých, zamilovaných skladieb?

Elizabeth Woolridge Grant, dnes už známa pod pseudonymom Lana Del Rey, pochádzala síce z dobre situovanej rodiny, no podľa jej vlastných slov nemala šťastné detstvo. Už od útleho veku si prechádzala akousi vnútornou krízou. „Už keď som bola veľmi mladá, zarazila ma skutočnosť, že moja matka a môj otec a vlastne všetci, ktorých poznám, jedného dňa zomrú.. a že zomriem aj ja. Mala som filozofickú krízu. Nemohla som uveriť tomu, že nie sme nesmrtľní a bola som z toho veľmi nešťastná.. dostala som sa do poriadnych problémov,'' priznala v retrospektívnom rozhovore speváčka.

Práve to považuje za zlomový bod, kedy začala byť závislou na alkohole. Mala len 15 rokov, keď ju jej rodičia poslali na protialkoholické liečenie. Následne bola preložená na katolícku školu, kde začala pôsobiť v speváckom zbore. Už vtedy si začala uvedomovovať, že ju spev baví, no napriek tomu neverila, že by sa práve týmto mohla jedného dňa živiť. Po rokoch vystupovania pod rôznymi umeleckými menami v rôznych kluboch sa však rozhodla, že pre slávu urobí čokoľvek. Spev bolo totiž jediné, čím dokázala vyjadriť svoje zmiešané emócie, ktoré ňou lomcovali a je takmer jedinou prácou, ktorú kedy robila.

Prečítajte si: Drastická zmena Britney Spears. Plastické operácie jej viac uškodili než pomohli

Sláva cez posteľ

Napriek tomu, že sa rovnakým hudobným štýlom, aký poznáme dnes, prezentovala aj v minulosti, do sveta šoubiznisu sa jej dostávalo poriadne ťažko.  Pred pár rokmi vydala song s naozaj príznačným názvom - F*ck My Way Up to the Top (pozn. autora v preklade Sexom až na vrchol), kde opisuje život dievčiny, ktorá sa stala slávnou len kvôli tomu, že spala s producentmi. Na otázku, či spievala o sebe, Lana otvorene priznala, že nie. Na rozdiel od fiktívnej hrdinky sa jej totiž cez posteľ nikdy nepodarilo prespať až tam, kde chcela. Viete, spala som s veľa mužmi z hudobnej brandže, aby som sa stala slávnou, nikto z nich mi však nakoniec nepomohol vydať moju nahrávku.. to naštve,'' šokovala odpoveďou v rozhovore pre UsWeekly. Na rozdiel od svojich kolegýň, ktoré sa voči správaniu so sexuálnym podtónom ohradili, ona si ho naopak užíva. „Mám rada fyzickú lásku. Páči sa mi praktická láska... vášnivá. Ide o to, aby to bolo najmä fyzické, inak nemám záujem,'' dodala na margo románikov a užívania si.

Mnoho fanúšikov však práve vďaka týmto slovám špekuluje, že tento prístup jej pomohol presláviť sa  a kariéru si predsa len vybudovala cez posteľ. Zdá sa však, že jej to stále drží - momentálne je totiž jednou z najobľúbenejších umelkýň v Spojených štátoch. A to aj napriek tomu, že rokmi nezmenila štýl a stále ide svojou cestou smutných balád o tragickej láske a tragickom živote. 

Neprehliadnite: Považujeme ich za najkrajšie ženy sveta, no napriek tomu boli podvedené. Tieto celebrity si zažili neveru

- Najčítanejšie -