Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL Haute Couture jar/leto 2021. Rodinné stretnutia všetkých generácií

Móda

Virginie Viard predstavila kolekciu CHANEL Haute Couture jar/leto 2021. Nesie sa v duchu rodinného puta a alba, v ktorých sa stretávajú všetky generácie.

„Vedela som, že nebudem môcť zorganizovať veľkú show, že budem musieť vymyslieť niečo iné, a tak som prišla s myšlienkou malého sprievodu, ktorý by schádzal zo schodov Grand Palais a prechádzal popod oblúky s kvetmi. Ako rodinná oslava, svadba...“ hovorí Virginie Viard, udávajúca tón prehliadky Haute Couture jar/leto 2021.

Nenechajte si ujsť: VIDEO: Kolekcia CHANEL Métiers d’art 2020/2021: Predlohou sa stal film Angelika, modelky kráčali ako dámy po šachovnici

„Milujem veľké rodinné stretnutia, keď sa spoja všetky generácie. Je to také vrúcne. V CHANEL dnes panuje tento duch, pretože CHANEL je tiež ako rodina.“ Duch, ktorého treba oslavovať viac ako kedykoľvek predtým pri opätovnom otvorení salónov Haute Couture na 31 rue Cambon vyzdobenými Jacques Grange a inšpirovanými veľmi ženským šarmom pôvodných salónov, predstavených Gabrielle Chanel

VIDEO:  CHANEL Haute Couture jar/leto 2021 v Grand Palais

Na úpätí mystického schodiska zahaleného do zrkadiel „Chcela som priniesť pohľad na modelky spolu ako rodinnú fotografiu, ako ju môžete vidieť v rodinných albumoch,“ pokračuje Virginie Viard. 

Nevesta možno práve vystúpila z fotografie z 20. rokov 20. storočia so závojom, dlhými šatami v béžovom saténovom prevedení s vlečkou, so štrasovými perlovými motýľmi, s krídlovým golierom a manžetami na košeliach.
Holandský fotograf, filmár a grafický dizajnér Anton Corbijn nafotil kolekciu v Haute Couture salóne v štýle rodinných portrétov a režíroval tiež film v Grand Palais

Predstavu tanca, slobody a letných večierkov stvárňujú spodničky v pohybe, na bledoružových šatách sprevádzané volánovým bolerkom a dvojfarebnými topánkami Mary-Jane s dvojitými remienkami, aké nosia tanečníci tanga, alebo čižmy s klinovým podpätkom zdobené jemnou zlatou prešívanou mriežkou. Dlhá odnímateľná sukňa z čipky z bielych sedmokrások, ktorá poskytuje nohám voľnosť, sa nosí cez šaty v rovnakej čipke s integrovaným plášťom. 

Neprehliadnite: Jazdecké čižmy ovládli módu: Sú inšpirované Coco Chanel a ženy po celom svete ich nosia na rôzne spôsoby

Maisons d'art, partneri módneho domu CHANEL boli zapojení do tridsiatich dvoch lookov kolekcie. Ateliér Montex vytvoril vyšívané makramé na dlhých šatách v perleťovo sivom tyle zatiaľ čo jemné pierka od domu Lemarié zdobia organzové volány malých šiat v čiernom tvíde. Pohyb ilustrujú nohavicové kostýmy, ktorých zvršok je inšpirovaný pánskymi vestami.

„Vždy myslím na to, čo by dnes chceli mať ženy vo svojom šatníku,“ uzatvára Virginie Viard.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe