Presunúť na hlavný obsah

Romantizmus, ale bez rozmachu: Virginie Viard predstavila kolekciu Chanel jeseň/zima 2020/2021

Móda

V nádherných priestoroch parížskeho Grand Palais predstavila Virginie Viard kolekciu jeseň/zima 2020/2021. Inšpirovala sa jazdeckou módou a vzdala hold tradíciám značky francúzskeho módneho domu.

Kreatívna riaditeľka francúzskeho módneho domu Chanel Virginie Viard vniesla do parížskeho Grand Palais opäť svoj vycibrený rukopis. Virginie sa drží jednoduchosti, pričom má presne definovanú víziu toho, čo chce dosiahnuť. 

VIDEO: Prehliadka Chanel jeseň / zima 2020/2021 v Grand Palais v Paríži

 

Romantizmus, ale bez akéhokoľvek rozmachu

Modely z dielne kolekcie Ready-to-Wear jeseň/zima 2020/2021 sú navrhnuté veľmi jednoducho, stroho a s čistým spádom. Cítiť emócie, avšak bez akýchkoľvek ozdôb.

Mohlo by vás zaujímať: (Ne)obyčajné svadobné šaty od Chanel: Obliekli by ste si ich na svoj veľký deň?

Inšpirácia koňmi a jazdeckou módou 

Virginie Viard si uvedomuje svoju dôležitú úlohu, nezabúda pritom na módneho guru Chanel, Karla Lagerfelda. Návrat k histórii a tradíciám značky potvrdila tiež inšpiráciou siahajúcou do čias jeho zakladateľky Gabrielle Chanel. Jej dostihový kôň bol totiž prezývaný „Romantica“. 

V kolekcii nenájdete takmer žiadne šaty, len hodvábne kabátiky a jazdecké nohavice, inšpirované Karlom Lagerfeldom, ktorý k nim nosieval pruhovaný oblek. Po prvýkrát sú v kolekcii gombíky v štýle cvokov. Celá kolekcia je čierno-biela s náznakmi zelenkastej a ružovej, symbolickej pre Chanel.
Všimnite si tiež doplnky, Virginie čerpá z ikonických kabeliek Chanel a ich monogramu. Charakteristický rukopis v podobe prepletanej retiazky. Perly sú nesmrteľné a pre Chanel tak typické. Objavujú sa na mini kabelkách, ktoré modelky mali prevesené cez plecia, ale aj v prípade kabeliek do ruky.  Virginie Viard sa vyjadrila, že miluje Chanel a táto kolekcia môže byť novou ódou.

VIDEO: Nahliadnite do atmosféry backstagu prehliadky Chanel

 

Celú kolekciu i zábery z backstage prehliadky Chanel Ready-to-Wear jeseň/zima 2020/2021 si môžete pozrieť v našej GALÉRII.

- Najčítanejšie -