Presunúť na hlavný obsah

Rastie z nej génius? Dcérka Veroniky Ostrihoňovej a Sajfu má len 17 mesiacov, no už teraz vyniká

Slovenské celebrity

O tom, že Veronika a Sajfa patria k ukážkovým párom slovenského šoubiznisu, nepochybuje nikto. Taktiež ani o ich inteligencii, ktorú zdá sa dokonalo preniesli aj na svoju ratolesť.

Ešte krátko pred pôrodom svojej prvorodenej dcérky Sáry moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová avizovala, že rozhodne nechce patriť medzi mamičky, ktoré zdieľajú tvár svojho bábätka na sociálnych sieťach. Niežeby sa so svojou ratolesťou nechcela podeliť, práve naopak. Myslí však na to, že samotná Sára by sa mala rozhodnúť, či chce, aby jej tvár bola zverejnená na internete a sociálnych sieťach. Aj keď proti typickým bábätkovským fotkám nič nemá, nechce, aby boli takéto citlivé dáta zverejnené už v takom skoro veku Sáry. 

Prečítajte si: Tá je ale nádherná! Dcéra moderátorky Barbory Krajčírovej vyzerá ako skutočná bábika

 

Napriek tomu sa slovenský pár pochválil s malým-veľkým úspechom svojej ratolesti. Sára, ktorá ešte nemá ani rok a pol, totiž nielenže krásne rozpráva, ale zároveň rozoznáva písmenká, predmety či zvieratká. Všetko je to zásluhou najmä rodičov, ktorí sa jej ustavične venujú - a dokonca absolvuje ''učenie'' pomocou hier v programe Play Wisely (pozn. redaktora -  lektorky sa pomocou špeciálnych výučbových kariet snažia rozvíjať pozornosť, rozpoznávanie, jazykové schopnosti  ale aj obratnosť dieťaťa).

„V očiach každého rodiča je určite to jeho dieťa najgenialnejšie na svete ale uznajte - aby 14 mesačné dieťa nahlas vykrikovalo geometrické útvary a okrem lichobežníka trafí aj osemuholník je niečo ozaj veľkolepé!'' prezradil len pred pár týždňami Sajfa na svojom Instagrame, na ktorom zároveň zverejnil záber z učenia. Dnes, keď má Sára 17 mesiacov, toho vie už o čosi viac. Až toľko, že z nej ľudia na sociálnych sieťach šalejú a divia sa, ako môže byť taká múdra a šikovná.

Sajfa s Veronikou však odkazujú, že vývoj každého dieťaťa je individuálny a aj keď dnes Sára krásne rozpráva a je skutočne popredu, faktom je, že naučiť sa chodiť jej trvalo o čosi dlhší čas. Napriek tomu však moderátor predsa len odpovedal na otázky fanúšikov, či robia niečo špeciálne aby v dievčatku prehĺbili lásku k vzdelávaniu a knihám.

„Každé jedenie čo sedí v sedačke papá, tak má knižku, pozeráme obrázky a niekedy si píšeme na papier. Takže to je celé vlastne,'' odpovedal im Sajfa a zverejnil hneď niekoľko krásnych obrázkov, na ktorých vidieť, ako sa Sárinka hrá.

- Najčítanejšie -