Presunúť na hlavný obsah

Buďte fit aj počas lockdownových dní

Zdravie

Súčasná situácia si vyžaduje, aby sme čo najviac času trávili doma. Hoci sedenie pred televízorom alebo večerné hranie hier je príjemné a zábavné, nemali by sme zabúdať na náš pohyb. Pohyb v prírode je dovolený a pre nás je priam nevyhnutný. Vďaka tomu, že jar sa pomaly blíži, mnohí vyťahujú svoje bicykle. Ak však patríte medzi tých, ktorým klasický bicykel nevyhovuje, čítajte ďalej a dozviete sa o vhodnej alternatíve.

Mnohé ženy by aj chceli jazdiť do práce na bicykli, avšak odrádza ich to, že kým sa tam dostanú, ich blúzka už nebude vyzerať tak, ako keď opúšťali dom. Premýšľali ste už nad kúpou elektrobicykla? Majú veľké množstvo výhod a my vám dnes o niektorých z nich povieme:

1. Nezadýchate sa

Ako sme už spomenuli vyššie, jednou z najväčších výhod elektrobicyklov je, že sa pri jazdení vôbec nezadýchate. Dokonca sa po práci môžete zastaviť aj v potravinách a spraviť nákup. Elektrobicykel vám ho odvezie domov a vy ani nebudete mať pocit, že niečo vozíte.

2. Šetrí čas

Je zrejmé, že vďaka zabudovanému motoru jazdia elektrobicykle rýchlejšie než bicykle klasické. Ak sa ponáhľate, na tento typ bicykla sa môžete spoľahnúť.

3. Kopce nie sú prekážka

Robili vám kedysi kopce problémy? Viac už nebudú. S elektrobicyklom vyjdete aj na vyšší kopec a budete sa môcť kochať výhľadom. Ak ste mali kedysi problém, že vás manžel, a dokonca aj deti predbehli, nezúfajte. Už viac nebudete pozadu.

4. Šetrnejšie k prírode

Ak sa rozhodnete chodiť do práce na elektrobicykli a auto necháte v garáži, môžete byť na seba pyšná. Rovnako je výhodou, že zvuk, ktorý pri jazde vydáva elektrobicykel, je omnoho tichší ako motor auta, a tak si budete môcť vychutnávať každú jazdu bez veľkého hluku.

5. Vyššie sebavedomie

Hoci je to iba pocit vo vašej hlave, je to príjemný pocit. Miesta, na ktoré ste si predtým s bicyklom netrúfli, sú vám zrazu prístupné. Na kopec vyjdete a ani sa nezadýchate. Zdolávate čoraz väčšie prekážky a vaše sebavedomie postupne rastie.

6. Športujete

Aj keď nie ste milovníčka športu, jazda na elektrobicykli vás bude baviť. Po chvíli si už ani nebudete uvedomovať, že športujete. Práve bicyklovanie posilňuje svaly a napomáha k udržovaniu zdravia dýchacích ciest.

Ak sa vám elektrobicykel zapáčil, určite vám napadne otázka: „A nie je elektrobicykel drahý?

Je síce pravda, že nový elektrobicykel nie je lacná záležitosť, avšak skúste si spočítať mesačné náklady, keď jazdíte autom. Poistky, parkovanie a benzín vedia častokrát spraviť škrty vo vašom rozpočte.

Pri kúpe by ste mali myslieť aj na to, kvôli čomu elektrobicykel kupujete. Mestský, cestný alebo horský elektrobicykel sa cenovo líšia. Nekupujte si zbytočne horský typ, ak plánujete jazdiť len po meste.

Pre tých, ktorí sa napr. nemôžu dovoliť nový elektrobicykel, alebo si nie sú istí, či ho budú aktívne využívať, je tu možnosť kúpy bazárových bicyklov.

Prečo si kúpiť bazárový bicykel?

  • Výrazne nižšia cena, ktorá je prispôsobená opotrebovaniu bicykla
  • Ak si nie ste istá, či je elektrobicykel ten pravý pre vás, môžete si najskôr kúpiť lacnejšiu variantu, a ak sa vám osvedčí, môžete zainvestovať aj do drahšieho kúsku
  • Ak ste zástancom životného štýlu „zero-waste“ a snažíte sa nekupovať nové veci, určite využite jeden z mnohých internetových bazárov

V dnešnej dobe je veľkou výhodou množstvo internetových predajní, kde si môžete prezrieť rôzne typy elektrobicyklov, ktoré vám následne kuriér dovezie priamo k vám domov. Nezabudnite pri platení využiť zľavové kupóny, vďaka ktorým dokážete častokrát ušetriť peniaze alebo máte dopravu zadarmo.

Neváhajte, prekonajte samu seba a spravte niečo pre seba a pre svoje zdravie. Kúpte si elektrobicykel, či už nový alebo bazárový, a vyrazte do ulíc!

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -