Presunúť na hlavný obsah

Nakupujte menej, ale nadčasové kúsky: Stylistka prezrádza, čo využijete v každom ročnom období

Móda

Pokiaľ si svoj šatník vyskladáte z pár základných kúskov, nielenže sa vám budú oveľa ľahšie, tvoriť denné outfity, ale budete so sebou aj spokojnejšie. Stylistka prezrádza, ktoré kúsky využijete celoročne a vydržia vám celé generácie.

"Aj súčasná situácia s korona krízou nás utvrdila v tom, že nepotrebujeme mať preplnené šatníky, ale skôr nadčasové a kombinovateľné kúsky," prezrádza Michaela Sabolová - štylistka a imidžová poradkyňa. Nechajte sa inšpirovať jej tipmi, čo do šatníka implemenovať, nielen na jednu sezónu, ale aj naozaj z dlhodobého hľadiska. V konečnom efekte, to šetrí nielen vaše financie, ale prispieva to ochrane životného prostredia a navyše vám to poskytuje určitú formu osobnej slobody.

Tieto kúsky by mal váš šatník obsahovať

Ženský šatník by mal obsahovať jedno alebo dve saká dobrého strihu - ideálne tmavé a svetlé, alebo vzorové, ďalej dvoje-troje denné šaty, puzdrová sukňa, dlhá, alebo plisovaná sukňa, kostýmové nohavice, 2-3 blúzky, z toho aspoň jedna by mala byť biela.

O ľanových výrobkoch si môžete prečítať aj tu: Rodina z Oravy vyrába krásne veci z prírodných materiálov: Ich tvorbu si hneď na prvý pohľad zamilujete

Nemali by vám chýbať ani jeansy lahodiace vašej postave, šortky, tričká s výstrihom z kvalitného materiálu, svetrík s výstrihom V, kvalitný kabát, prípadne trenchcoat, telové lodičky a biele tenisky. 

Štýl nie je o značkách a cenách. Je dobré investovať do kvalitných slnečných okuliarov, hodvábnej šatky, kvalitnej kabelky, čižiem, lodičiek, koženej bundy - takých, ktoré vydržia niekoľko sezón a povýšia každý outfit, na úplne inú úroveň.

V lete stavte na kombináciu bielych alebo kvietkových dlhých šiat s jeansovou bundou, remienkovými sandálikmi, prútenou kabelkou a slameným klobúkom. Ak chcete ukázať nohy, zvoľte rifľové šortky a ľanovú blúzku.

Neprehliadnite: Udržateľnosť ako smer. Tri slovenské značky oblečenia, ktoré sa oplatí poznať

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe