Presunúť na hlavný obsah

Udržateľnosť ako smer. Tri slovenské značky oblečenia, ktoré sa oplatí poznať

Móda

Zohnať si kúsok oblečenia, aký chceme, nebolo nikdy ľahšie než v dnešnej dobe. Napriek tomu možno stále povedať, že kvalitné, udržateľné značky, sú menej známe aj vďaka obrovskej produkcii celosvetového módneho priemyslu. Prinášame vám preto tri kvalitné, slovenské, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Créeme 

Slovenka Soňa Vidienčanová sa rozhodla založiť naturálnu značku spodnej bielizne po tom, ako dostala alergickú reakciu na syntetický materiál. Nakoľko na slovenskom trhu nenašla žiadnu variantu prírodnych nohavičiek a podprseniek, prišla s ňou sama. „Len dva roky sme pendlovali medzi dielňami a snažili sa nájsť tých správnych, ktorí dbali na kvalitné spracovanie,'' prezradila v rozhovore pre Feminity s tým, že celý proces budovania značky nebol síce najľahší, no rozhodne stál za to. Dnes má okrem vlastnej klientely aj silné meno a Créeme je predovšetkým známa svojou udržateľnosťou a kvalitou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa créeme (@creeme_official),

Prečítajte si viac na: Slovenka Soňa vyrába naturálnu spodnú bielizeň Créeme: Užívanie vecí je oveľa viac hodnotnejšie

Biela clothing 

Známa slovenská značka vznikla v roku 2017. Už vtedy bolo jej ideou dbať na originalitu, kvalitu a v neposlednom rade na ekológiu. Ako už prezrádza ich názov, pri ich kúskoch sa sústreďujú na bielu farbu, ktorá je symbolom čistoty a minimalizmu. „Biela farba zvýrazňuje štruktúru tkania, viac si pri nej uvedomujeme mäkkosť, hrúbku materiálu a tiež odhaľuje akékoľvek detaily. To nám vyhovuje, keďže sa snažíme upútať kvalitným prevedením a spoľahlivým produktom, ktorý vám vydrží viacero rokov,'' uviedla značka pre náš web s tým, že sa snažia všeobecne riadiť heslo, že menej je niekedy viac. Aj vďaka tomuto prístupu sa značke podarilo presadiť nielen na lokálnom trhu, ale aj v zahraničí. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa BIELA (@biela.clothing),

Článok nájdete na: Mirka z Biela Clothing vďaka svojej vášni zmenila prácu: Jej móda sa šije na Slovensku, látku však musela zháňať inde

Yoora studio

Slow fashion sa našťastie nedotýka len kažodenne nositeľných kúskov oblečenia, ale aj tých, ktoré si v najlepšom prípade oblečieme len raz za život. V tomto prípade hovoríme o svadobných šatách, ktoré vďaka šikovnej Slovenke Zuzane dostali aj ekologickú podobu. Priznáva však, že slow fashion zámer ju nesprevádzal prvotne. „Čo sa týka samotného ekologického prístupu k tvorbe, ten vyplynul prirodzene, na základe vlastných negatívnych skúseností s fast fashion, a vedomostí, ako sa táto rýchla móda vyrába a s akými materiálmi pracuje. Ja som touto cestou nechcela ísť a hľadala som alternatívy, ako k tvorbe pristupovať nie len ekologicky, ale aj eticky,'' prezradila nám Zuzka s tým, že pri svojej tvorbe využíva primárne bio bavlnu, ľan, mierumilovný hodváb či bambusovú viskózu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa YOORA STUDIO (@yoorastudio),

Viac sa dočítate na: Krásne a ekologické. Slovenka Zuzana vyrába jedinečné svadobné šaty, do ktorých sa zamilujete

- Najčítanejšie -