Presunúť na hlavný obsah

Sme ochotné riskovať dlhodobý vzťah, manželstvo aj rodinu. Pre pár nocí, kedy sa cítime skutočne milované

Partnerské vzťahy

Aj keď sa nevera pripisuje skôr mužom, ani my ženy nepatríme do kategórie neviniatok. A pre pár vášnivých nocí sme ochotné obetovať naozaj veľa. Spýtali sme sa vás, ako to vnímate a kedy ste boli skutočne schopné vzdať sa pre jednu noc takmer všetkého.

Láska občas dokáže potrápiť. Niekedy oveľa viac ako chceme a potrebuje. A hoci sa nevera v značnej miere pripisuje mužom, ani my ženy v tom nie sme úplne nevinne. Mnohokrát, sme len pre pár nocí vášne, pochopenia, túžby a vzrušenia, ochotné riskovať naozaj veľa.

Nebolo to plánované, cielené, no stalo sa

"Ja osobne som ženy, ktoré mali kohokoľvek, mimo svojho partnerského zväzku odcudzovala. Teda až do momentu, kedy som sa do tejto kategórie, nezaradila aj ja sama. S Emilom sme boli zasnúbení, dva roky, no nikam sme sa neposúvali. Progres v našom vzťahu nenastával v žiadnej oblasti.

Neprehliadnite: Ako často by sme mali mať sex? Odpoveď vás prekvapí!

A aj keď som po nikom inom netúžila, nastal okamih, kedy som sa v posteli ocitla s iným. Nebolo to plánované, cielené, no stalo sa. Dodnes neviem ako sa volal. Emil netuší, že som mu bola neverná. A áno, aj táto jedna noc mi stála za to, aby som sa znova cítila žiadaná. Lebo práve to je niečo, čo mi dlhoddobo v našom vzťahu chýbalo." (Alexandra, 34)

Môj manžel mi po narodení dcéry, prestal prejavovať náklonnosť

"Podľa mňa sa nedá zovšeobecniť, či patria do kategórie neverníkov skôr muži alebo ženy. Ja sama som sa ocitla vo vzťahu, v ktorom som vo vnútri cítila naozaj nepotrebná. Môj manžel mi po narodení dcéry, prestal prejavovať náklonnosť v akomkoľvek smere. Pripadala som si, že si odo mňa drží odstup, no nerozumela som tomu, prečo je to tak.

Čítajte: Zakázané sexuálne praktiky. Ktoré sú ešte prípustné a ktoré už cez čiaru?

V jeden večer, som sa ocitla v spálni cudzieho chlapa, ktorý po mne naozaj túžil. Išlo o jeden z najlepších sexov môjho života. Vtedy som nad tým vôbec nepremýšľala. Bola som skrátka odhodlaná nechať môj aktuálny život a byť tu pre neho. Jemu však o nič neišlo - teda len o jedno." (Simona , 28)

Všetci túžime, po láske, obdive, uzaní. A ak nám niektorá z týchto potrieb nie je napĺňaná, robíme chyby. Občas oveľa väčšie a intenzívnejšie, ako si vlastne pripúšťame.