Presunúť na hlavný obsah

Workout recept na sexi postavu po vzore tanečníčok: Takto sa to podarí aj vám

Fitness

O tom, že tanečnice majú jedny z najkrajších postáv niet pochýb. Inšpirujte sa ich workoutovým plánom a neodolateľné krivky získate aj vy.

Brucho a core tela v popredí

O tom, že ženy, ktoré sa venujú tancu majú náderne vypracované brucho niet pochýb. Nájdite si nejakú preliezku, rebrinu, spustite sa na rukách a začnite vytáčať nohy v závese. Striedajte variantu s pokrčenými a vystretými nohami. Dobré je urobiť si 15x po 3 série. 

Cviky pri tyči

Nemusí ísť o klasický pole dance. Poslúži vám akákoľvek tyč, ukotvená do zeme. Práve cvičenia pri nej sú skvelé na posilňovanie brušných svalov a rúk. Tvarujete a zapájate svaly, o ktorých možno ani neviete a to je veľkým plusom. Na úvod zvoľte ľahšiu variantu. 

Inšpirujte sa: Vytvorte si doma vlastnú posilňovňu: Detaily, ktoré zefektívnia vaše drepy či cviky a privedú vás ku krajšiemu telu

  • Vysoká stolička - prvý prvok pre úplných začiatočníkov. Stačí sa rukami chytiť tyče a držať ju jednou nohou.
  • Prak - ide vlastne o zavesenie hlavou nadol, s nohami rozkročenými široko od seba. Toto je basic prvok, pre následné vykonávanie trikov naruby.
  • Napoly partia - toto je jednoduché zavesenie vo zvislej polohe. Tyč máte okolo jednej nohy, ohnutej v kolene.

Práve pri týchto cvikoch sa naučíte riadiť a pracovať so svojou hmotnosťou a telom. Ak ich zvládnete, môžete si pridávať zložitejšie variácie.

Développé

Absolútne skvelý cvik, ktorý robia tanačníčky a baletky je tzv. développé. Začínate z klasického postaja na zemi, kedy zodvihnete jednu nohu, pokrčíte ju v kolene no, špičku umiestnite na druhé koleno. Pomaličky vystriete a vrátite späť. Opakujte na každú stranu 15x v 4 sériách.

Mostík

Ľahnite si na chrbát s pokrčenými nohami v kolenách. Ruky vytočte tak, aby palce na rukách smerovali k ramenám a lakte boli prirodzene pokrčené smerom k stropu. Brucho ťahajte smerom k stropu. Nezabudnite mať chodidlá a aj celú plochu dlaní a palcov, po celý čas na zemi. Hlava je zvesená smerom k zemi.

Prečítajte si: 4-týždenný plán na chôdzu, ktorý roztopí neželané tuky: Vďaka tomuto programu schudnete na želanie

Tieto štyri cviky sú skvelé na precvičenie tela komplexne. Preto ak sa chcete naozaj zamerať na svoje krivky ako na celok, ideálny model je venovať tejto zostave, 30 minút aspoň 5x do týždňa. Verte, že vtedy na seba výsledky nenechajú dlho čakať. 

- Najčítanejšie -