Presunúť na hlavný obsah

Súlad tela a mysle: Chudnutie podľa ayurvédy, vám pomôže zhodiť z oblastí, ktoré boli pre vás roky problematické

Chudnutie a diéty

Metód a spôsobov na chudnutie je naozaj veľa. A vybrať si v tejto spleti možností, tú najvhodnejšiu, môže byť naozaj náročné. Dobrou voľbou je cesta ayurvédy. Spája totiž telo a myseľ, čo je viac ako prospešné.

 

Ak túžite po ideálne postave, no stále sa vám nedarí zhodiť, cestou pre vás môže byť, práve chudnutie podľa ayurvédy. Nájdete v ňom totiž ideálne prepojenie tela a mysle. Pretože najprirodzenejších a najúčinnejších metód, k dosiahnutiu zdravia a krásy, oboch týchto aspektov, nie je veľmi veľa. No toto je jeden z nich. 

Choďte spať  včas a začnite svoj deň za úsvitu

Vlastne úplne základné pravidlo, od ktorého sa ayurvéda odvíja. Áno, spánok je dôležitý z čisto prozaického dôvodu. Spíme preto, lebo naše telo, potrebuje odpočívať. Neskorý odchod spať a skoré vstávanie, je jedným z najzásadnejších známok, nezdravého životného štýlu a týmpádom aj nášho chudnutia. Model, ktorý funguje, je nastavený na 7- 8 hodín. Práve tento čas, by ste mali venovať oddychu a zvyšok teda byť aktívny, po všetkých stránkach.

Strava má telo harmonizovať a spájať vo všetkých úrovniach 

Podľa ayurvédy je ideálne začať deň pohárom horúcej vody. Práve pitie teplých nápojov, totiž podporí trávenie. Ak ich skombinujete  s koreninami ako koriander, zázvor, masala, či fenikel, ste na najlepšej ceste k očiste. Takéto nápoje, predstavujú skutočne základ ideálnej redukčnej diéty, zameranej na jednotlivé partie tela, ktoré potrebujete podporiť.

Prečítajte si: Nepodceňujte silu spánku. Dĺžka oddychu je priamo úmerná vášmu veku

Čo sa týka jedálnička, ten bude na prvý pohľad celkom jednoduchý. Ayurvéda odporúča jesť počas dňa, skutočne výsostne ľahké jedlá. Polievky, ovocie, zeleninu. Všetko by malo byť tepelne upravené. Dobrý model je, dopriať si jedlo aspoň 5x - 6x denne. No skutočne len v danom zložení. Rovnako je dôležitá veľkosť porcie, ktorá by nemala presiahnuť 250 gramov, nech ide o čokoľvek.

Zároveň platí nepísané pravidlo, že človek by nemal ísť spať s prázdnym žalúdkom. Posledné jedlo pred zotmením je tiež niečo, na čom je ayurvéda postavená a funguje to. Očistná kúra a samotné stravovanie podľa ayurvédy, vyplavuje z tela toxíny, čistí pleť, odvodňuje organizmus, opäť podnecuje k tomu, aby znova začal pracovať naplno. Netreba však zabúdať ani na pohyb. Neľakajte, sa, nemusíte hodiny tráviť vo fitku, základom je hýbať sa.

Prečítajte si: Chlorofyl ako zelený zázrak: Eliminuje hmotnosť, čistí telo a vypína pleť

Namiesto výťahu použite schody, miesta, ktoré máte blízko dostupné navštívte peči, zabudnite na auto. Všetko, kedy ste počas dňa aktívny sa počíta. Ide v podstatne o nový životný štýl, ktorý si touto cestou vybudujete. Dobré je držať sa tohto režim aspoň dva týždne. Vtedy začnete na sebe vidieť aj zmeny. Veľmi pozitívne. Dokonca aj partie tela, s ktorými ste roky bojovali, budú nadobúdať nové kontúry. 

- Najčítanejšie -