Presunúť na hlavný obsah

Ženy, ktoré sa stali ikonami a búrali predsudky: V čom chodila na pláž Marilyn Monroe, Audrey Hepburn a ďalšie?

Zahraničné celebrity

Svet im ležal pri nohách a ony to dobre vedeli. Tieto ženy milovali svoje telo a nebáli sa ho ukázať. Boli na neho patrične hrdé. A to aj napriek tomu, že nebolo vždy dokonalé.

Marilyn Monroe

Vedeli ste, že prvé dvojdielne plavky, predstavil francúzsky dizajnér Louis Reard ešte v roku 1946?  Názov dostali podľa ostrova Bikini Atoll. Samotný dizajn dvojdielnych plaviek, bol pre vtedajšie konzervatívne ženy natoľko odvážny, že Reard dokonca musel najať modelku - Micheline Bernardini, ktorá prototyp prvých bikín predviedla na jeho žiadosť. Ona sa tak spolu s týmto kúskom odevu, zapísala do dejín módy navždy.

Medzi priekopníčky bikín patrili rozhodne Marilyn Monroe a Brigitte Bardot.

V čase ich slávy sa začali plavky čoraz viac vykrajovať, postupne sa vrchný diel zmenšoval. Odrazu tu bol nový trend - čím menej, tým viac sexi.

Mohlo by vás zaujímať: Bella Hadid otvorene o témach, ktoré sú tabu: Aj kríza v živote môže znamenať nový začiatok, mne samej sa to podarilo

No a s týmto veru Marilyn problém nemala. Vždy hrdo ukazovala svoje krivky a na vlastné telo bola patrične hrdá. Tvrdila, že by to tak mala vnímať každá žena. Takže aj napriek tomu, že ju občas bolo vídať v klasických jednodielnych plavkách, bikiny boli rozhodne jej srdcovkou.

Audrey Hepburn

Plavky by mali byť sexy a zaujímavé a ženy by v nich mali vyniknúť.

To bola myšlienka, ktorú hlásali fashion nadšenci už okolo roku 1922. Hoci vtedy bola ich dĺžka kontrolovaná tzv. plavkovou políciou, ktorá ich na pobrežiach premeriavala, v období, kedy bola na výslní Audrey Hepburn, sa skôr v tomto smere uberalo.

Audrey rada nosila výraznejšie prvky, uprednostňovala na plavkách zdobenie, no pravidelne si ramená prekrývala nejakým pončom, košeľou či šatkou. Tvrdila, že úplne odhalená sa komfortne necíti a toto je dávalo pocit istoty. 

Twiggy

Britka Lesley Hornby alias Twiggy, spôsobila vo fashion biznise doslova revolúciu. Mala len sladkých 16, keď sa preslávila po celom svete. Inšpirovala módnych tvorcov aj obyčajné ženy a dievčatá. Mnohé z nich sa chceli na ňu podobať, hoci na tú dobu, sa radila do kategórie atypických krások. Chlapčenská postava, ktorou sa pýšila, priniesla iný pohľad na krásu, ktorý sa stal však mimoriadne žiadaným.

Twiggy so svojou výškou 168 centimetrov, váhou 41 kilogramov a mierami 81-58-81 raz a navždy zmenila tvár svetového modelingu, ale aj vnímanie ženskej krásy v danom kontexte.

Sama namala problém svoje telo ukazovať, hoci si bola vedomá, že je extrémne štíhla. Bikiny boli neodeliteľnou súčasťou jej šatníka a prioritne siahala po nich. V celých plakách si pripadala aj v dospelosti ako dievčatko, preto sa im snažila vyhýbať. 

Prečítajte si: Vybrala sa duchovnou cestou. Vdova po Hughovi Hefnerovi už nechce byť považovaná za zlatokopku

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe