Presunúť na hlavný obsah

Zobuďte svoje vnútorné JA: Tvar slnečných okuliarov dokáže dotvoriť outfit, ale aj kopírovať vašu osobnosť

Móda

Vďaka slnečným okuliarom dokážete naozaj veľa. Vyzdvihnúť ženskosť, podčiarnkuť svoju krásu a perfektne dotvoriť outfit. Len si musíte vedieť aj vybrať správny tvar, vhodný k vašej tvári. Pozrite sa s nami na malý návod ako zistíte, čo sa vám najviac hodí.

Klasika, ktorá nestarne

Leto sa už nezadržateľne blíži a s ním aj hlavná sezóna neodmysliteľného letného top doplnku - slnečných okuliarov. Chránia naše oči a pokožku proti ostrému slnečnému svetlu a UV žiareniu a navyše dodávajú šmrnc celému nášmu looku. No a napokon niektoré výrazné kúsky, oživia aj ten najnudnejší outfit. 

Legendou medzi slnenčnými okuliarmi sú pilotky. Boli nadizajnované pre amerických pilotov už v roku 1936 a veľmi rýchlo si ich obľúbil aj svet módy. Doteraz sú nesmrteľným štýlovým doplnkom, v klasickom prevedení, ale vybrať si môžete aj z nespočetných farebných prevedení a rôznych druhov rámov, klasikou však ostáva kovový. Tieto šik letecké okuliare môžete napríklad farebnými sklami, zladiť s farbami vo vašom outfite, zrkadlové sklá vám dodajú sexappeal. Pilotky sú kultový kúsok, ktorý by v žiadnom šatníku nemal chýbať a ich výhodou je aj to, že sa hodia takmer pre všetky typy tváre.

Okrúhle slnečné okuliare sa hodia tiež takmer ku každému typu tváre a patria medzi jeden z najobľúbenejších tvarov.

"Tieto skvelé imidžovky využijete na bežný deň, ale aj na párty, či festival. V minulosti preslávili lenonky mnohí hudobníci. V súčasnosti sú obľúbeným doplnkom, ktorý dokáže spestriť každý outfit. Lenonky sa nosia v rôznych farebných vyhotoveniach, rámy nájdeme užšie i širšie. Ak ste odvážnejšie, vyberte si napríklad extra veľké, alebo s hrubým rámom. Ak túžite po niečom nenápadnejšom, stavte na jemný dizajn rámu a transparentné farebné sklá," prezrádza Michaela Sabolová, imidžová poradkyňa a štylistka.

"Pre mňa je to jeden z najdôležitejších doplnkov šatníka - umožňujú vyzerať štýlovo a predsa vždy inak. Tie, ktoré nám svedčia, môžu vyzdvihnúť črty tváre a zároveň skryť prípadné nedostatky. Preto je dôležité prispôsobiť ich tvar a štýl, okrem zvyšku outfitu aj našej osobnosti a typu tváre. Napríklad okrúhlej tvári, lichotia asymetrické rámy a veľké sklá, štvorcovú tvár zjemnia oválne tvary." 

K letnej sezóne nepochybne patria aj oversized okuliare, ktoré najlepšie chránia očné okolie proti slnečným lúčom, ale predovšetkým v nich vyzeráme jedinečne a IN.

Obľúbené boli už hollywoodskymi hviezdami v 60. rokoch minulého storočia. Dámy, ktoré hľadajú nadčasový kúsok môžu staviť na čiernu klasiku, ktorou určite nič nepokazia, práve naopak, nebudú mať potrebu ich vymeniť ani po niekoľkých sezónych. 

"Leto sa nám ale spája s farbami, hravosťou a chuťou vyskúšať niečo nové. Preto odporúčam určite skúsiť aj odvážnejšie varianty - kontrastné farby a vzory, v ktorých sa naplno prejaví vaša osobnosť a jedinečný štýl. Veľmi populárny, bude v lete napríklad korytnačí vzor, ale aj farebné sklá v priehľadom ráme," dodáva Michaela

Neodolateľný pohľad vám vyčaria cat-eye

Cat-eye okuliare boli populárne hlavne počas 50. a 60. rokov. V minulosti ich obľubovali svetové celebrity ako Audrey Hepburn, Marilyn Monroe alebo Elizabeth Taylor. Názov cat-eye je úzko spätý so samotným vzhľadom, ktorý veľmi pripomína mačacie oči. Tento typ okuliarov je naozaj veľmi ženský, sexi a zabezpečí skutočne jedinečnosť. S citom sa dajú krásne kombinovať s elegantným, ale aj športovým oblečením. Ich nástupcami sa toto leto stanú motýlie rámy, ktoré sú väčšie a výraznejšie svojimi detailami.

"Tip mám aj pre športovejšie založené dámy, ktoré obľubujú skôr minimalistý štýl. Môžu siahnuť okuliaroch v tvare masky, ktoré preslávila J.Lo. Milovníčky módy, určite stavia na futuristický dizajn, v ktorom budú vyzerať chic na bicykli, ale aj na káve v meste. "

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe