Presunúť na hlavný obsah

5 módnych prikázaní minimalizmu: Týmto sa riaďte, ak chcete žiť spokojnejšie

Móda

Témy udržateľnosti, ekológie a minimalizmu sú v dnešnej dobe veľmi aktuálne. A rovnako ako sa dotýkajú bežného života, treba ich zahrnúť aj do fashion oblasti.

V súčasnosti naberá minimalistický vzhľad neustále na popularite. Ak máte blízko k estetičnu,  nechajte sa inšpirovať tipmi, ktorú sú overené a v praxi skrátka fungujú.

1. Voľte neutrálne farby

Toto je alfa a omega. Zemité a základné odtiene sú skrátka must - have. Mali by tvoriť základ a gro celého, vášho šatníka. Na nich totiž dokážete ďalej stavať.

Áno, pokojne si môžete občas zvoliť úlet vo forme výraznej ružovej, no base vašej skrine, by sa mal niesť v prírodných tónoch. To vás potom posunie ďalej. 

2. Kombinujte textúry

Čo sa týka ich vzhľadu, je dôležité dosiahnuť istú rozmanitosť. Práve kombináciou rôznych textúr sa vám to celkom hravo podarí. Kým pri farbách by ste mali byť opatrnejšie, práve materiálovým zložením a pôsobením jednotlivých kúskov dokážete veľa dosiahnuť a zmeniť.

Dobrou voľbou je vždy hodváb contra vlna, satén a bavlna, či kožušina a hodváb. Týmto podčiarknete svoju výnimočnosť a zároveň jednotlivé kúsky využijete viac ako len jednu sezónu

Čítajte tiež:  Vitamín C ako elixír mladosti: Toto dokáže s vašou pleťou v priebehu mesiaca

3. Starostlivo si vyberte doplnky

Veľmi častým mylným názorom je, že minimalistický dizajn nemá miesto pre doplnky. V skutočnosti sú však dôležitou súčasťou akéhokoľvek vášho outfitu. Tvoria vlastne jeho podstatu. Vyberajte si však také, ktoré viete kombinovať.

Dobrou voľbou sú slnečné okuliare, ktoré sa hodia rovnako k elegantnému ako aj športovému looku, variabilné náušnice, šiltovka, či klobúk, alebo opasky. Toto je základ, s ktorým dokážete pracovať a variovať.

4.  Kreujte si vlastný capsule wardrobe

Vo svojej podstate nám minimalizmus skutočne uľahčuje život. V prvom rade máme vďaka nemu jasnejšiu myseľ – nemusíme sa toľko rozhodovať, keďže si zredukujem možnosti voľby.  Ak máme napríklad v skrini 20 kusov oblečenia, vyberá sa nám ľahšie, vieme, čo kde máme a zároveň cítim sa doma príjemne ako pri 40 kúskoch. Takže, vyberajte, redukujte. 

Minimalizmus nám skrátka  umožňuje  menej pracovať pre materiálne veci a žiť plnohodnotnejší život, plný duševného uspokojenia. 

5. Triedenie, triedenie, triedenie

Triedením získate veľké množstvo nového priestoru. Poznáte to - roky niečo nenosíte, no vždy, keď to máte vyhodiť, poviete si, že si to necháte na neskôr. A  to je chyba. Nikdy sa k tomu, už človek úplne priamo nedostane. Pokojne to darujte ďalej. Áno, symbolické, či retro prvky treba zachovať, ale zvyšok určite nepotrebujete. 

Neprehliadnite: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe