Presunúť na hlavný obsah

Woodstock ovplyvnil módu v mnohých smeroch: Najvýraznejšie prvky, ktoré so sebou priniesol, budú hitom aj toto leto

Móda

Hippie a boho štýl budú aj toto leto viesť prím. Aj keď v trošku sofistikovanejšom variante, no predsa. Splyňte s prírodou a užívajte si život plnými dúškami.

 

Odvážne vzory, farby pop - artu, uvoľnené strihy, nespútanosť a prirodzenosť, sa stali symbolom 60. rokov a kontrakultúrnej revolúcie, ktoré so sebou toto obdobie prinieslo

Keď sa v roku 1969 konal festival vo Woodstocku, ktorý spojil americkú a londýnsku hudobnú sféru, dostali sa do popredia aj ideály tohto hnutia - sloboda, mier, voľnosť, láska a tolerancia všetkých, bez ohľadu na rasu, či pohlavie. Všetko materiálne bolo pre týchto ľudí pominuteľné. Ich snom bolo plynúť s prírodou a presadzovali názor, že si život treba užívať, nie sa stále za niečím hnať.  A tento ich postoj sa v móde jednoznačne odzrkadloval. 

Slobodnejší spôsob obliekania, kedy sa vždy mohla prejaviť vaša osobnosť, boli doménou hippies éry, ktorej prvky dominujú v móde dodnes.

Kvetinová potlač na hippies oblečení, bola tá najpodstatnejšia, odtiaľ pochádza aj prezývka kvetinové deti a kľúčové heslo Flowe Power. Nosili sa kvety vo vlasoch, veľké náušnice, prstene, retiazky, klobúky. 

Čítajte tiež: Nouveau Western od Lukáša Krnáča x ViRVAR: Inšpiráciou mu boli 80-90. roky a Dallas či Dynasty

No a korálkové retiazky, rôzne talizmany a množstvo ručne pletených náramkov priateľstva, bolo niečo, čo vždy celkový imidž dotváralo.  A dokonca sa toho nemusíte báť ani v 21. storočí. Ak hľadáte slobodnejšiu verziu letných modelov, toto je tá správna voľbaBudete sa cítiť nespútane a sama sebou.

Nebojte sa ani strapcov, či najrôznejších šnúrok, v akejkoľvek podobe. Môžete ich mať na kabelkách, sandálikoch, vestách, tričkách, tunikách. Tiež batikované veci sú niečo, čo hippies obdobie charakterizuje.

Čítajte tiež: VIDEO: Boris Hanečka a kolekcia jar/leto 2021 Aurora Floralis: Keď niečo zomiera, zároveň sa rodí aj niečo nové

Rôzne výšivky, patchworkové vzory, vždy outfit oživia a krásne dotvoria. Nezabudnite aj na čelenky, šatky, či farebné sponky do vlasov. Všetko sa počíta. Hlavnou zásadou je však cítiť sa spokojne a dobre! 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe