Presunúť na hlavný obsah

Ikonickí Priatelia sa opäť vrátili na televízne obrazovky. Priznali lásku počas natáčania, ale aj to, aké to v skutočnosti bolo

Zahraničné celebrity

Seriál, ktorý sa navždy zapísal do kinematografie a zmenil pôsobenie televíznych seriálov. Priatelia sú do dnešného dňa fenoménom, ktorí si zaslúži pozornosť - a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa tvorcovia rozhodli podpísať zmluvu s kanálom HBO, ktorý prišiel so špeciálnym dielom.

Písal sa rok 1994 a šestica hereckých kolegov, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc a Matthew Perry boli v tom čase vo svojom obore neznámymi menami. Krátko pred premiérou seriálu Priatelia, v ktorom stvárnili hlavné postavy, si ich odtiahol bokom jeden z producentov. „Užite si to. Toto je poslednýkrát, čo môžete byť von bez toho, aby vás niekto poznal,'' povedal im. Už vtedy seriálu veril natoľko, že vedel, že sa stane fenoménom. 

A on sa aj stal. Už po odvysielaní prvých častí sa na televízne obrazovky prilepilo milióny ľudí, ktorí čakali na vývoj deju. Trvalo to ani nie päť rokov a seriál sa stal ikonickým. Nielenže reflektoval vtedajšiu situáciu, ale zároveň bol plný nadčasových prvkov, ktoré sa dajú aplikovať dnes. Aj vďaka tomu nestráca na obľube a k seriálu sa dostáva aj generácia, ktorá ešte počas natáčania nežila.

Výnimočným aspektom šou bolo nepochybne aj gesto integrácie, ktoré sa do scénara v každej sérii snažili nenásilným spôsobom vložiť. Okrem toho, že sa v príbehu Priateľov stretávame s inak orientovaným vzťahom, vzniká aj vzťah dvoch rás, národností či aspekty rôznorodého materstva. Zatiaľ čo bola Rachel slobodnou mamičkou, Monica nemohla mať vlastné deti a Phoebe ich vynosila ďalšiemu páru. 

Prečítajte si: Michelle Pfeiffer ako ikona minulosti, ale aj súčasnosti. Na vrchole sa udržiava už viac než 40 rokov

Stretnutie po 17 rokoch

Pozor, článok obsahuje časti, ktoré sa nachádzajú vo filme. 

Špeciálny diel, ktorý mal premiéru tento týždeň, začína skutočne dojemne. „Po 17-tich rokoch účastníci tohto seriálu neboli na televíznych obrazovkách pohromade. Až doteraz,'' začína sa epizóda, na ktorú čakal každý fanúšik seriálu už niekoľko rokov. Avízo, že sa má natáčať pokračovanie, bolo totiž dané už pred niekoľkými rokmi. Vtedy však išlo viac o klebety, než pravdu -a faktom je, že oficiálne pokračovanie sa potvrdilo až minulý rok. Kvôli pandémii sa však posunulo.

Epizóda, ktorá by sa dala pokojne nazvať aj filmom, trvá hodinu a pol. Ikonickí Priatelia v nej prezrádzali pikošky, ktoré sa odohrávali počas natáčania. Kvôli špeciálnemu dielu vieme, že herci mali so sebou zakázané randiť. Zákazal to práve jeden z nich, David Schwimmer„Vďaka tomu sme sa stali skutočne dobrými priateľmi a sme nimi až do dnešného dňa,'' vyjadril sa Matthew Perry a jeho tvrdenie potvrdila aj seriálová Rachel. „Boli sme si takí blízki, ako rodina.. že to ani naša rodina nechápala,'' dodala. 

Napriek tomu seriáloví Ross a Rachel dodali, že počas natáčania emotívnych scén, ktoré sa týkali ich vzťahu, niečo cítili. Romantika, ktorá medzi nimi bola, tak nebola hraná. Napriek tomu však spolu nikdy nechodili - nakoľko si priateľstvo vážili viac ako chemickú príťažlivosť. Tá tam však nepochybne bola a to napriek tomu, že boli obidvaja zadaní.

Okrem iného si Priatelia zaspomínali na naikonickejšie časti a predstaviteľ Joeyho napríklad prezradil, že mala Courteney Cox problémy s učením textov. Písala si ich tak všade okolo - napríklad aj na kuchynský stôl či do umývadla. Najväčším prekvapením pre fanúšikov však bolo opätovné vžitie do obľúbených scén. 

Neprehliadnite: Nielen vo filme, ale aj v skutočnom živote. Monicu z Priateľov seriálový osud prenasledoval aj v súkromí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe