Presunúť na hlavný obsah

Cvičebný plán podľa Alexy Chung: Toto vás dostane naozaj rýchlo do formy

Zahraničné celebrity

Módna návrhárka, influencerka a modelka Alexa Chung má skutočne perfektnú figúru. Ak sa inšpirujete jej cvičebným plánom, môžete ju mať aj vy!

Hoci počúva svoje telo, cvičenie, či beh si ani počas náročného dňa neodpustí

Alexa Chung je žena, ktorá skutočne vyzerá skvele. Žije mimoriadne aktívne, do postele si večer ľahne najskôr po polnoci, no napriek tomu pôsobí vždy fresh. Sama tvrdí, že z veľkej časti za to môže pohyb, na ktorý nedá dopustiť. Hoci počúva svoje telo, cvičenie, či beh si ani počas náročného dňa neodpustí.

"Večer si chodím ľahnúť mnohokrát až okolo 1:00, takže potom mi budík zvoní až o deviatej. Tých osem hodín spánku si doprajem, teda snažím sa za každých okolností. Dám si rýchlu rannú sprchu, urobím hydratačnú desať minútovú beauty rutinu, vypijem matcha čaj a idem cvičiť. Áno, paradoxne deň nezačínam kávou, ale čajom. A musím povedať, že to funguje skvele. Pre mňa je to niečo ako energy booster."

NeprehliadniteZ prvej lásky láska na celý život. Milu Kunis a Ashtona Kutchera osud rozdelil, no následne opäť spoji

"Kým pred pandémiou som veľmi poctivo chodila do fitka, v tejto dobe som sa naučila skôr kolektívnym cvičeniam s priateľmi. Stretneme sa vonku a máme spoločný tréning. Trvá len 45 minút, no je veľmi intenzívny. Sú v ňom obsiahnuté drepy, plank, sed - ľahy, beh, či výskoky. Myslím, že na tvarovanie postavy je to perfektná kombinácia," prezradila pre Vogue.

45 minutový tréning podľa Alexy

  • 5 minút kardia na bicykli, či poklusu
  • 20x4 série drepov
  • 10x5 sérií planku
  • 10x5 sérií výskokov
  • 10x5 sérií sed - ľahu
  • 3 minúty výskokov
  • 10x5 sérií jumping jack
  • 15x5 sérií brušákov
  • 5 minút skákania na švidahle
  • 5 minút behu na záver

"Treba povedať, že tréning je naozaj "výživný" a intenzívny. Dávam si ho 3-4krát do týždňa a okrem toho ešte každý večer stihnem beh.  Skúšala som aj balet a ten je tiež výborný na držanie tela, s ktorým som ja mala problém. Samozrejme doprajem si aj dobrú večeru a kúpeľ. To po takomto aktívnejšom dni, odporúčam všetkým. Použijem pár kvapiek levanduľového oleja, zapálim si obľúbenú sviečku Altar od Byreda a vypínam. Pre mňa je to totálny balzam pre dušu aj telo."

Alexa si samozrejme uvedomuje, že aj strava je veľmi dôležitá. Snaží sa jesť zdravo, hoci sama občas zhreší. To čo u nej človek vždy nájde v chladničke sú syry Babybell, na ktorých ako hovorí je tak trochu závislá.

Prečítajte si: Na Billa Gatesa sa to sype z každej strany. Je dôvodom jeho rozvodu nevera?

Inak sa jej jedálniček skladá z množstva zeleniny, ovocia a syrov. To je pre ňu základ. Používa kvalitné oleje, bylinky na dochucovanie a soli sa takmer vyhýba. To vraj u nej spôsobovalo nafúknutie a odkedy sa drží tejto zásady, cíti sa oveľa lepšie. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe