Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Bývanie v provensálskom štýle podľa Tatiany Gregor Brzobohatej: Ako býva najkrajšia žena sveta?

Bývanie

Provensálsky šik u Miss World 2006! Pozrite sa, ako zariadila svoj byt v Prahe inšpirujúc sa francúzskym vidiekom a Westwing.

Francúzska elegancia v Prahe

Provensálsko v českom hlavnom meste? Tatiana Gregor Brzobohatá, topmodelka a Miss World 2006, ukazuje, ako v interiéri vytvoriť atmosféru francúzskeho vidieka. Siahla po dreve, kameni, kovových detailoch a pastelových farbách a znovu vytvorila provensalsky štýl s takou pozornosťou k detailom, že sme sa rozhodli podrobnejšie preskúmať jej byt.

„Bývame v centre mesta, ale veľmi sme sem chceli vniesť  trochu vidieckej atmosféry. Preto je celý byt zariadený v idylickom štýle Provensalska,” prezradila v úvode Tatiana Gregor Brzobohatá.

Inšpirujte sa: Dominika Navara Cibulková ukázala svoju chatu. Honosný domček pôsobí ako z katalógu

 

VIDEO: Bývanie podľa Tatiany Gregor Brzobohatej vo francúzskej elegancii

 

Po víťazstve v súťaži Miss World 2006 a úspešnej modelingovej karére, sa venuje v rámci riadenia svojej nadácii KRÁSA POMOCI a pôsobí tiež ako ambasádorka Cieľov udržateľného rozvoja OSN kampaniam na podporu dôstojného starnutia seniorov v ich rodinnom prostredí. Spoločne so svojim manželom, hudobným skladateľom Ondrejom, býva v dvojposchodovom podkrovnom byte v centre Prahy.

Pred sťahovaním pred rokom a pol musel byt prejsť dôkladnou rekonštrukciou. Tatiana chcela, aby sa exponované drevené trámy zachovali, pretože nádherne zdôrazňujú charakter interiéru. Rovnako ako otvorená kuchyňa zariadená v provensalskom štýle.

Medzinárodná rustikálna kuchyňa

„Varenie nechávam svojmu manželovi. Vie pripraviť takmer všetko. Preferovaná kuchyňa? Medzinárodná: česká, slovenská, maďarská, francúzska. A vždy s čerstvými bylinkami, ktoré rovnako milujem pre ich vzhľad,”  dodala Tatiana.

Perfektné aranžovanie stola

Tatiana prestrela stôl v svetlých, pastelových odtieňoch modrej a fialovej. Podložky tkané z morských rias, jemné strieborné príbory a etažérky so sladkosťami na nedeľný brunch okamžite vyvolávajú asociácie s pôvabným regiónom južného Francúzska. 

„Vždy musím mať na stole kyticu čerstvých kvetov vo váze alebo v kvetináči. Snažím sa ich meniť každý týždeň,’’  porozprávala Tatiana.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Ako býva Jasmina Alagič Vrbovská? Sledujte, ako s dizajnérkou prerobili jednu z izieb na moderný štýl

Útulné centrum života

Keďže manžel Tatiany je úspešným hudobníkom a skladateľom, v otvorenom dennom priestore je ústredným bodom koncertný klavír.

,,Hojdacie kreslo je moje obľúbené miesto v obývacej izbe. Ako dieťa som mala taký kus nábytku a dlho som hľadala podobný. Našťastie som ho našla na Westwing – teraz na ňom sedím, aby som pracovala, premýšľala alebo odpočívala,“ doplnila na záver návštevy.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe