Presunúť na hlavný obsah

Elegantné bývanie v štýle Yves Saint Laurent: Inšpirujte sa krásou spred 60. rokov, ktorá je aktuálna dodnes

Bývanie

Francúzsky módny dom Yves Saint Laurent oslavuje 60. výročie. Obklopte sa štýlom inšpirovaným ikonickým návrhárom a zariaďte si interiér v podobnom duchu.

Je to už 60 rokov, čo Yves Saint Laurent spolu s partnerom menom Pierre Bergé založili módny dom Yves Saint Laurent. Predtým sedel v kresle kreatívneho dizajnéra pre Dior, ktorý v tom čase mal zachrániť pred krachom. 

Inšpirujte sa: Trendy v bývaní na rok 2021: Načerpajte inšpiráciu ešte pred zariaďovaním a prerábaním vášho príbytku

„Chanel dala ženám slobodu – ja silu.“ 
– Yves Saint Laurent

V roku 1961 sa v hoteli Forain na Rue Spontini v Paríži konala módna prehliadka prvej kolekcie YSL, ktorou sa trafil do vkusu nezávislých žen. Elegancia a sloboda boli to, po čom túžili. O štyri roky neskôr prichádza po úspechu s tvídovými sakami a vysokými topánkami so smokingom pre ženy. Revolúcia. Smoking bol dovtedy vyhradený len pre pánov.

Yves Saint Laurent bol presvedčený, že najdôležitejším prostriedkom vyjadrovania sa bola jeho tvorba. O tom, že bol vizionár, svedčí aj jeho mimoriadny úspech na poli módneho biznisu. Keď značka oslávila 40. výročie, Yves Saint Laurent odišiel do dôchodku a módny dom odkúpil koncern Sanofi, skupina Gucci, Tom Ford a Stefano Pilati.

Interiér inšpirovaný eleganciou a silou ženy

Podobne ako je v šatníku dominantná čierna, je to aj v interiéri. Evokuje luxus, parížsku eleganciu a nezávislosť zároveň. Nábytok s ostrými líniami a hranatými rohmi v kombinácii s metalickými odtieňmi zlatej, striebornej a inými kovovými prvkami vytvára nestarnúci dojem elegancie a luxusu.
Prešívané pohovky a taburetky s ostrými hranatými rohmi sú dominantným nábytkom v miestnosti.

Neprehliadnite: Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

Inšpirácia majstrom vizionárom sa preniesla aj do dekorácií, medzi ktorými nechýbajú vysoké elegantné svietniky, vázy, okrúhle konferenčné stolíky alebo lampy. Fashion obrazy so zlatým rámom umocnia interiér v tomto duchu ešte viac. 

„Vždy som veril, že móda robí ženy nielen krajšími, ale aj sebavedomejšími.“
– Yves Saint Laurent

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe