Presunúť na hlavný obsah

To, že má cez 70, jej neverí nikto. Módna návrhárka Vera Wang vyzerá neuveriteľne mlado

Zahraničné celebrity

Jej meno je ikonické z dvoch dôvodov. Nielenže patrí k najvýznamnejším módnym ikonám a jej svadobné šaty sú známkou luxusu a prestíže, zároveň pozná tajomstvo mladosti. Teda, mnohí v to veria.

Život Very Wang bol s módou spojený takticky už od destva. Ako dcéra čínskych imigrantov v New Yorku mala oproti svojim rovesníkom veľkú výhodu poznania ďalšieho jazyka, čím si dokázala šikovne privyrobiť. Už ako tínedžerka pracovala ako prekladateľka pre významné americké organizácie. Jej život sa však netočil len okolo štúdia, ale aj iných aktivít - bola aktívnou krasokorčuliarkou, ktorá sa dokonca objavila v populárnom magazíne Sports Illustrated. 

Po tom, ako sa jej nepodarilo klasifikovať na olympijské hry, sa jej život začal uberať iným smerom. Zdá sa, že jej to bolo súdené a aj z toho dokázala Vera vyťažiť maximum. Dnes už známa módna návrhárka mala 23 rokov, keď začala pracovať pre americký Vogue ako fashion editorka. Stala sa tak najmladšou členkou vizuálneho tímu v histórii magazínu. 

Prečítajte si: Môže byť na ňu pyšný. Nádherná dcéra Arnolda Schwarzeneggra si vybudovala vlastnú kariéru

Vlastná kariéra

Kariéru v prestížnom magazíne, do ktorého sa do dnešného dňa snaží dostať desaťtisíce autorov a stylistov z celého sveta, budovala dlhých 17 rokov. Následne sa rozhodla odísť ku Ralphovi Laurenovi, kde zistila, že módne odvetvie je síce pre ňu pasiou, no nie dostačujúcou. V 40-tke sa preto odhodlala na krok, aký by spravil len málokto. Začala od začiatku a navrhla svoje prvé svadobné šaty. Úspech sa dostavil takmer okamžite - a jej meno je v svadobnej oblasti do dnešného dňa ikonické. Jej šaty na svadbe mala napríklad Gwen Stefani, ale aj Victoria Beckham či dcéra bývalého amerického prezidenta, Ivanka Trump. 

Len pred pár dňami Vera oslávila neuveriteľných 72 rokov a napriek veku, ktorý často značí už odchod do dôchodku, pracuje naplno. Nielenže je mimoriadne aktívna na módnej scéne, ale zároveň nevynecháva žiadne spoločenské udalosti. Práve tam žnie jeden obdiv za druhým - na svoj vek totiž vyzerá viac než skvelo. 

„Mojim receptom je práca, spánok, vodka, nie veľa slnka,'' prezradila so žartom Vera, ktorá sa snaží stravovať vegánskou stravou. Tým, že je ustavične v pohybe má skutočne figúru, ktorú jej môže nejedna žena závidieť. Žiadne komplikované cvičebné rutiny však vo svojom pláne nemá - v tomto sa spolieha nielen na skvelú genetiku, ale aj vyváženú stravu. Jesť hamburger by ste ju zrejme nikdy nevideli.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe