Presunúť na hlavný obsah

Táto potravina funguje ako dokonalý spaľovač tukov: Doprajte si ju počas dňa v tomto čase a zvýšite jej pozitívny účinok

Chudnutie a diéty

Niektoré potraviny, skutočne dokážu pomáhať pri spaľovaní tukov oveľa efektívnejšie ako iné. Najmä, ak si ich nastavíte v takom čase, kedy ich organizmus zúžitkuje v najlepšej možnej forme. Áno aj tento aspekt, zohráva úlohu.

Toto ovocie  vďaka svojej trpkej chuti, pomáha držať náš apetít na "uzde"

Z jedla by ste v žiadnom prípade nemali mať stres a byť pod neustálym tlakom. A to ani v prípade, ak chcete schudnúť. Práve preto je fajn nastaviť si jedálniček tak, aby ste sami boli vo vnútornej pohode. Pokojne si dajte burger, ale vyvážte to vecami, ktoré pomáhajú telu spaľovať kalórie rýchlejšie a efektívnejšie.

Zdravý jedálniček by sa mal síce stať vašou prirodzenou súčasťou, no malé zhrešenia vo forme jedál, ktoré vám spôsobujú pôžitok sú v poriadku. Aj hedonisti mali krásne postavy, len presne vedeli, čo a kedy si môžu dopriať. 

Prečítajte si: Jarka omylom kúpila letenky na St. Luciu: Dobrodružstvo v Karibiku jej zmenilo život

Práve preto je dôležité do svojho jedálnička implementovať potraviny, ktoré vám umožňujú telo samo o sebe odľahčiť a zjednodušiť mu systém spaľovania. Nielen my, ale aj odborníci na výživu, vo veľkom odporúčajú zaradiť si do jedálnička grep.

Toto ovocie práve vďaka svojej trpkej a horkej chuti, pomáha držať naše chute na "uzde". Ak jete pravidelne grepy, budete mať minimálnu chuť na sladké a ťažké jedlá. Ideálne je začať ním deň. Skvele  totiž naštartujete metabolizmus a zároveň počas dňa, eliminujete príjem kalórií.

"Grapefruit je ovocie, ktoré dokáže naozaj malé zázraky. Ideálne je ak jeho silu využívate hneď ráno, nakoľko dokázateľne znižuje chuť na sladké, celkovo zjete menšie množstvá ako by to bolo štandardne, ak by ste si ho nedopriali. Stačí vám jeden pohár odšťavenej šťavy z grepu alebo samotné ovocie. Forma je len na vás a nezohráva vlastne žiadnu úlohu."

"Podstatné je dať si ho pred raňajkami a potom okolo 11:00. Toto ranné nastavenie totiž pripravuje telo na celodenné fungovanie, takže zohráva kľúčovú úlohu,"  vysvetľuje tréner Mgr. Pavol Repišta. 

Grep sám o sebe je nosičom obrovského množstva nutričných hodnôt, zasýti na dlhý čas, má minimum kalórií, pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi, znižuje pocit vlčieho hladu, no a v neposlednom rade, pomáha ručičke na váhe, ísť smerom nadol. Pôsobí tak ako ako ideálny spaľovač tukov.

Neprehliadnite: Svadba v zahraničí za cenu obradu na Slovensku. Šikovná Simona organizuje sobáše na tých najmagickejších miestach

Veľmi dobré je kombinovať ho so zeleným čajom, ktorý zase obsahuje zlúčeninu zvanú EGCG - čo je fytochemická látka, ktorá podporuje chudnutie, zvyšovaním vnútornej teploty a urýchľuje oxidáciu tukov. Takže ak si denne doprajete toto combo, je to najideálnejšia cesta alko sa dopracovať k nádhernej figúre.

Snažíte sa v jedálničku, držať určitých pravidiel?

spolu hlasovalo 181 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe