Presunúť na hlavný obsah

Vytvorte si SPA kúpeľňu podľa feng šuej: S týmito zmenami si do života prinesiete šťastie

Bývanie

Kúpeľňové trendy nás nikdy neomrzia. Vďaka dekoráciám od výmyslu sveta dnes kúpeľne pôsobia doslova ako v luxusnom hoteli.

Ak si chcete vytvoriť domácu oázu pokoja, zamerajte svoju pozornosť na kúpeľňu. Nielen obývacia izba je miestom relaxu. Doprajte si aspoň raz za týždeň alebo dva horúci kúpeľ v obklopení prírodných vôní. Drevité tóny, santalové drevo alebo citrónová kôra. Tieto esencie vás uvoľnia a nabijú novou, pozitívnou energiou v duchu feng šuej, po ktorom vyjdete z kúpeľne ako znovuzrodení.

Inšpirujte sa: Earthy Boho štýl: Tento typ bývania bude z roka na rok vyhľadávanejší, ľudia chcú žiť v prírode

SPA kúpeľňa podľa feng šuej

  • Kúpeľňa by nemala byť na rovnakej stene ako spálňa, resp. vaša posteľ.
  • Nesmie byť umiestnená oproti vstupným dverám.
  • Oproti kuchyni tiež nie je vhodná voľba.
  • Dvere na kúpeľni by mali byť vždy zatvorené.
  • Kúpeľňa by mala byť obložená matnými materiálmi.
  • Menej viditeľných dekorácií, viac vzdušnosti.
  • Zemité dekorácie a doplnky či materiály vyvažujú silu vody.
  • Kúpeľňa by mala obsahovať kvety, kvetinové motívy alebo prírodné materiály a dekor.
  • Zrkadlá by nikdy nemali byť oproti sebe. V zrkadle by sa mal vedieť vidieť každý člen rodiny.
  • WC by malo byť v samostatnej miestnosti, bez toho, aby naň bolo z kúpeľne vidno a doska by mala byť sklopená. 

Vôňa dreva a citrónovej kôry

Vôňa Poetic Mind v podobe tekutého mydla od Zara Home. Harmonické spojenie drevitých tónov, citrónovej kôry a nežnej magnólie. Obsahuje aloe vera a glycerínové extrakty, ktoré pomáhajú hydratovať a zjemniť pokožku. V nádobke s dávkovačom, ktorý je sám o sebe dizajnovým kúskom. Sortiment vôní je však obohatený aj o iné esencie, z ktorých si nebudete vedieť vybrať. Doplniť ich môžete aj vonnými tyčinkami, ktoré vás doslova pripútajú ku vani a nebudete chcieť z nej vyjsť.

Froté uteráky so vzorom rybích kostí

„Sam“ je žakárovo pletený froté uterák od Cellbes s pekným vzorom rybích kosti a jednofarebným lemovaním. Ideálny na zavesenie aj ako dekor, pokiaľ preferujete čistý minimalistický štýl napríklad v podobe steny s betónovým vzhľadom. Pre surové materiály sú hrejivým spoločníkom práve uteráky, ale aj drevo. Skombinujte ich preto vo vašej kúpeľni a sami uvidíte, akú kúzelnú moc majú.

Esenciálny olej pre tých, ktorí hľadajú šťastie

Ak hľadáte pocit šťastia, ktorým by ste sa chceli obklopiť, siahnite hlboko do histórie. Lekárenská značka Kiehl's totiž v búrlivých 20-tych rokoch uviedla až 120 esenciálnych olejov, z ktorých ťaží dodnes. Fortune-Seeking Essence Oil vás zaleje hrejivým a šťastným pocitom, ktorý si nebudete vedieť vynachváliť. Zaslúžia sa o to svieže tóny citrusového a bieleho čaja.

Lampáš v boho štýle

Lampáš z juty Musu je ideálnym spoločníkom pre vaše jedinečné večery. Tento kúsok v boho štýle krásne zapadne medzi prírodné neutrálne tóny kúpeľne. Tlmené svetlo, ktoré odtiaľ vychádza je oveľa lepšou voľbou ako klasické zapálené svetlo v kúpeľni. Ak chcete zmeniť už existujúcu kúpeľňu, ale nechcete ju prerábať od základov, práve lampáš je vhodným riešením.

SPA kolekcia a udržateľný štýl začína u nás doma

Trojposchodový drôtený regál je vzdušný a ponúka miesto pre vaše „home made“ kúpeľňové doplnky. Trend jasne ukazuje, že domácnosti sa čoraz viac vracajú k pôvodným doplnkom našich starých mám. Pemza, konjaková špongia na tvár, gázové mušelínové frotírové rukavice či špongia na pokožku a mnoho viac. Udržateľný štýl začína u každého z nás doma. 

Vonné sviečky so stopou histórie

Nová sviečka Cire Trudon s názvom Mary (predáva Ingredients Store) predstavuje spisovateľku Mary Shelley z obdobia romantizmu. Temné tóny dreva a korenia evokujú bohatý vnútorný život odvážnej a emancipovanej ženy v tak trochu melancholickom období. Mary so svojím manželom, básnikom Percym Shellyem vystupovala proti arogantnej a pokryteckej anglickej spoločnosti. Hrdinka, ktorá sa vzoprela zavedeným pravidlám anglickej spoločnosti.

Mohlo by vás zaujímať: Letná garden party výzdoba: Svetelné žiarovky vyvolajú atmosféru čarovných letných večerov

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe