Presunúť na hlavný obsah

Upracte si šatník po vzore Carrie Bradshaw: Ktoré kúsky na jeseň ani ďalšiu sezónu už nevynosíte a ktoré treba ponechať?

Móda

Hoci je leto v plnom prúde, na prípravu šatníka na jeseň je teraz ten správny moment. Pozrite sa spolu s nami, ktoré kúsky si určite nechať a ktoré radšej posunúť ďalej.

 

Toto si rozhodne nechajte:

Kvalitný cardigan, ktorý sa má potenciál stať generačným

Niektoré kúsky sú takými, že ich dokážete využiť celoročne, dokonca aj niekoľko sezón. Kvalitný cardigan sa do tejto kategórie skutočne radí. Skvelou voľbou je, ak si kúpite taký v uni veľkosti, nakoľko keďže je širší, dokážete pri ňom vrstviť a je kombinovateľný naozaj so všetkým.

Inšpirujte sa: Najkrajšie plavky, aké ste mohli vidieť: Leto 2021 ovládli pastelové farby a strihy sexi ako nikdy predtým

Hodí sa rovnako k jeansom, šortkám, sukni, či dokonca k hodvábnym šatám. No a má veľký potenciál, stať sa práve tým kúskom, ktorý môžete odložiť ešte svojej dcére. V tomto prípade je kvalitná alpaka, či vlna na nezaplatenie a určite sa oplatí zainvestovať. 

Plisovaná sukňa, ktorá lichotí každej postave

Vybrať si tú perfektnú sukňu, ktorá nám skvele sadne, vôbec nie je jednoduché. Pri plisovanej sukni, nemusíte veľmi dávať pozor na dĺžku, strih, či látku, z ktorej je vyrobená. V podstate môžete popustiť uzdu svojej fantázii.

Jediné, čo by ste mali pri výbere zvážiť je kvalitnejší materiál, ktorý toho viac vydrží. Rozhodne je takým hodváb, satén. Simple a elegantný kúsok, ktorý sa hodí do práce, ale aj večer na drink. A určite to tak bude aj  o pár rokov. 

Týmto kúskom, povedzte zbohom:

Extravagantné čižmy, hoci ste ich možno nosili niekoľko sezón

Extravagantné čižmy so zvieracími, či geometrickými vzormi boli veľmi obľúbené takmer každú sezónu. No v tomto vidíme akýsi odklon, skôr k minimalizmu. Topánka by mala byť vždy kvalitná, lebo práve topánky o nás veľa prezradia, hneď na prvý pohľad. Práve jednoduchšie verzie, pôsobia elegantnejšie a oveľa luxusnejšie ako tie, kde si uletíte. 

Tričká s výraznými nápismi

Tričká s výraznými nápismi sú kapitolou samou o sebe. Niekto ich miluje, niekto ich nedokáže vystáť. Spomínate si na scénu z filmu Sex v meste, kde mala takéto ikonické, Dior na sebe Carrie v kombinácii s fialovou sukňou? Dnes by ste v ňom už veľmi  nezažiarili. No v tom čase, bolo na druhý deň po premiére, takmer v každej krajine vypredané.

Prečítajte si aj: Dior Haute Couture jeseň/zima 2021-2022: Peter Philips navrhol make-up looky s fokusom na oči a modré linky

Tričká s nápismi sú skôr sezónnou záležitosťou a investícia do nich je preto otázna.