Presunúť na hlavný obsah

Za jeden post zarábajú ťažké milióny. Kto momentálne kraľuje sociálnym sieťam?

Lifestyle

Žijeme v dobe, kedy sociálne siete majú väčšiu moc, než im ešte my samotní pripisujeme. Posúva sa na ne nielen marketing a obchod, ale aj nové investičné možnosti či dokonca pracovné pozície. Ako je to možné?

Napriek tomu, že väčšina ľudí predpokladalo, že sociálna sieť Instagram bude za pár rokov nahradená novou, inou platformou, nestalo sa tak. Trend vyraďovania populárnych aplikácii sa nekonal aj vďaka silnému zastúpeniu v marketingu, a tak je Instagram do dnešného dňa sieťou, ktorá združuje miliardy používateľov. Čítate správne, miliardy - na tejto platforme je totiž viac účtov než ľudí na planéte, Priemerný užívateľ totiž nespravuje len jeden profil, ale rovno viacero. Či už sa jedná o pracovný biznis, firmu, sledovací profil (pozn. redaktora tajný profil, cez ktorý si človek pozerá iných ľudí) či finsta (pozn. redaktora profil, kde užívateľ vkláda vyslovene súkromné zábery), faktom je, že obľúbená platforma praská vo švíkoch. Kto jej momentálne kraľuje? 

Prečítajte si: Kráľovné sociálnych sietí. Najsledovanejšiu slovenskú modelku z prvej pozície ešte nikto nezosadil

Cristiano Ronaldo

Obľúbený futbalista sa na prvé miesto rebríčku dostal po tom, ako na tlačovej konferencii odmietol obľúbený sladký nápoj. Jeho vplyv sa ukázal ako obrovský po tom, čo začali klesať nielen akcie, ale aj samotný záujem o drink. Práve to zvýšilo jeho postavenie influencera vo svete digitálnych médií. Za to, že pridá jeden post na Instagram si môže vypýtať až 1,9 milióna dolárov - čo je momentálne najvyššou sadzou za jednu fotku.

The Rock 

S neuveriteľným číslom 260 miliónov boduje aj herec Dwayne Johnson, ktorý sa v tomto rebríčku udržuje dlhodobo. Podľa informácií magazínu Forbes si môže za umiestnenie reklamy na svojom profile, kde zdieľa nielen pracovný, ale veľakrát aj súkromný život, vypýtať neuveriteľných 1,52 milióna dolárov. Samozrejme za jeden post.

Ariana Grande

Populárna americká speváčka patrí medzi najsledovanejších ľudí na Instagrame. Jej profil k dnešnému dňu sleduje 258 miliónov ľudí, čím sa automaticky zvyšuje aj hodnota jej reklám na sociálnej sieti. Dnes si za jeden platený post, ktorý obsahuje marketingový či iný produkt, pýta približne 1,51 milióna dolárov. 

Kylie Jenner

Na štvrtom mieste sa umiestnila kontroverzná Kylie, najmladšia členka klanu Kardashianiek. Tá sa na sociálnych sieťach stala populárnou kvôli plastickým operáciám, ktoré ju zmenili na nepoznanie - a okrem toho, že jej zabezpečili výzor ako z obálky časopisu, jej priniesli aj slávu a popularitu. Aj vďaka tomu sa Kylie stala ikonou či už v oblasti módy alebo krásy, v ktorých momentálne pôsobí. Najväčším zdrojom zárobkov je však Instagram, kde tiež propaguje výrobky. 

Za to, že sa Kylie odfotí s produktom a fotografiu umiestní na sociálnu sieť, získa podľa spomínaného magazínu Forbes približne 1,49 milióna dolárov. Na tejto pozícii je rovnako so speváčkou Selenou Gomez.

Neprehliadnite: Sociálne siete nie sú merítkom šťastia. Ak robíte toto, nepatríte podľa odborníka medzi šťastných ľudí

Koľko miliónov zarábajú ďalšie celebrity za jeden post?

  • Kim Kardashian - 1,41 milióna dolárov
  • Lionel Messi - 1,16 milióna dolárov
  • Beyónce Knowles - 1,14 milióna dolárov
  • Justin Bieber - 1,1 milióna dolárov
  • Kendall Jenner - 1,05 milióna dolárov