Presunúť na hlavný obsah

Najkrajšie dovolenkové roadtripy pre dvojice: Ak sa radíte do kategórie romantikov, sem musíte rozhodne zavítať

Cestovanie

Pozrite sa spolu s nami na miesta, kde si užijete dovolenku vo dvojici absolútne naplno. Tu vás čaká romantika level tisíc so všetkým, čo k nej patrí. No a na svoje si prídu milovníci okázalosti aj naturálne tipy.

Ak si chcete oddýchnuť v spoločnosti partnera, ideálne bez detí, tieto miesta sú na to ako stvorené. Lebo buďme k sebe úprimné, materstvo je síce krásne, ale zároveň aj neuveriteľne náročné. A z času na čas je celkom fajn vypnúť a neriešiť plienky, či čítanie večerných rozprávok. Ak ste v tomto naladené na rovnakú vlnovú dĺžku, čítajte ďalej, tieto miesta sú totiž na takéto chvíle ako stvorené. 

Čítajte tiež: CHANEL v Saint-Tropez láka dovolenkovou atmosférou: Sezónny butik na juhu Francúzska je oázou pokoja

La Petite Ivy 

Miesto, ktoré možno nazvať aj galériou umenia a tvorcom emócií, je okázalé, svojské, no zároveň magické. La Petite Ivy je adresa ako stvorená pre excentrické, nekonvenčné páry, ktoré majú svoj biorytmus a nemienia z neho vyjsť. Neplatia tu žiadne pravidlá, počas celého pobytu si tvoríte deň podľa svojich predstáv a nikto vám do neho nič nehovorí. 5 apartmánov, z ktorých každý nesie svoj príbeh, je určite pridanou hodnotou tohto miesta. 

Kde: Mühldorf
Za koľko: 250 e noc s raňajkami
Nutnosť rezervácie: Áno

Vodní domky Čejkovice

Ľahnite si len tak do húpacej siete s knižkou, pustite si hudbu, prevezte sa na malej loďke, či si zaplávajte v jazere. Toto miesto je zhmotnením pokoja v dokonalom súlade s prírodou. Ideálne je sem ísť na noc, aby ste si užili všetko, čo to ponúka. Nájdete tu len tri domčeky, súčasťou ktorých je vybavenie na chytanie rýb, gril a malá loďka. Romantické miesto pre dvojice, ktoré si učite zamilujete. 

Kde: Čejkovice
Za koľko: 1 noc pre dve osoby 65 eur, v cene sú zahrnuté aj raňajky a prenájom loďky
Nutnosť rezervácie: Áno, počas letnej sezóny

Villa Regenhart

Ak hľadáte architektonickú perku z 19. storočia, patríte do kategórie milovníkov histórie, toto miesto je pre vás ako stvorené.  V honosnej rezidencii, sa budete cítiť tak trochu ako v inom storočí. V tom najlepšom zmysle slova samozrejme. Doprajte si kráľovské raňajky, presuňte sa do wellness zóny, doprajte si masáž a pohár sektu. Len tak pre seba a bez výčitiek. Jednoducho si len užívajte prítomné okamihy na mieste, ktoré samo o sebe podnecuje neustále objavovať. 

Kde: Jeseník
Za koľko: 129 e noc s raňajkami
Nutnosť rezervácie: Áno, ideálne celoročne

Penzión Zikmundov

Absolútne magický penzión sme objavili v českých horách, v samom srdci prírodného parku Chřiby. Jediné, čo tu budete musieť urobiť je spomaliť svoje každodenné tempo na minimum, naordinovať si dlhé hodiny spánku, vypnúť telefóny a zahodiť za hlavu každodenný stres.

Zabudnite na wifi, či sociálne siete. Tu sa budete musieť venovať sami sebe a nechať sa rozmaznávať. Penzión nemá recepciu ani presne stanovený čas na raňajky, či večere. Jednoducho, keď vstanete, dáte si na čo máte chuť a neriešite. Áno, rovnako ako doma. Poobede si doprajte letné kúpanie v bazéne, či vyrazte na cyklo výlet. Toto miesto ponúka nekonečno možností.

Kde: Staré Hutě
Za koľko: od 99 e noc s raňajkami
Nutnosť rezervácie: Áno, treba počítať s časovou rezervou vopred, celoročne

Prečítajte si: Na slovenskú módnu scénu priniesla nový kúsok. Nina začala vyrábať nadčasové kimoná ešte počas materskej dovolenky

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe