Presunúť na hlavný obsah

4 potraviny, ktoré vynechajte, ak sa chcete vyhnúť priberaniu v oblasti pása: Toto vám spôsobuje zbytočné problémy

Chudnutie a diéty

Oblasť bruška je naozaj pre mnohé ženy mimoriadne problematická. Ak sa chcete vyhnúť priberaniu v tejto časti, zamerajte sa na svoju stravu. Niektoré potraviny by ste totiž mali úplne vynechať. Viete však, ktoré to sú?

Pokiaľ chce človek schudnúť, naozaj si treba uvedomiť, že strava tvorí 80% úspechu. No a pre oblasť pása a bruška to platí dvojnásobne, keďže sa práve v tejto časti tela, tuk usádza najrýchlejšie a najťažšie sa ho potom človek zbavuje. Pozrite sa, ktoré potraviny vám viac škodia ako pomáhajú. Keď sa ich vzdáte, vytúžený štíhly pás, dosiahnete oveľa skôr ako ste predpokladali. 

1. Cukor

Na prvom mieste je potravina, ktorú zrejme tušíte, že treba úplne eliminovať. Áno ide o cukor. Je to skrátka pri chudnutí strašiak číslo jeden. Okrem toho, že sa tuk, ktorý sa vám po jeho konzumácii extrémne ľahko usádza, skutočne ťažko zhadzuje, je zodpovedný za mnohé civilizačné ochorenia, akými sú cukrovka, obezita, či dokonca rakovina alebo srdcovocievne choroby. Vedci už dokonca prišli na to ako z cukru priberáme.

Neprehliadnite: Dokonalé ženské boky už v priebehu dvoch týždňov. Vytvarujte si zadok a zároveň uberte centimetre zo stehien

Funguje to jednoducho - kalórie zo sacharózy nás síce extrémne rýchlo zasýtia, no urobia to na minimálny čas. Potom sa len automaticky uložia v našom tele. Navyše cukor sám o sebe je návykový, preto je náročné vzdať sa ho. Skúste ísť na to postupne a po týždni detoxu, ho už ani nebudete potrebovať. 

"Zo stravy treba jednoznačne vylúčiť hlavne biely rafinovaný cukor, ktorý sa nachádza v mnohých potravinách. Zabudnite na akékoľvek sladkosti, zmrzlinu, pečivo, bielu múku. Práve biely cukor sa totiž v brušnej oblasti najviac usádza. V strave si doprajte proteíny, zdravé tuky, zeleninu a určité druhy ovocia," vyvetľuje fitness tréner Milan Kozika.

2. Pečivo

Biela múka, kysnuté cesto, koláčiky, chlieb, rožky, praclíky - tomu všetkému treba povedať zbohom. Samé o sebe majú vysoký glykemický index, čím spôsobujú výkyvy hladiny cukru v krvi. To sa prejavuje aj dobre známym vlčím hladom, po relatívne krátkej dobe, čo ich zjete. Navyše práve tieto potraviny sú zodpovedné za vypuklé bruško, v značnej miere. Uvidíte, že už po pár dňoch budete na sebe vidieť pozitívne výsledky, pokiaľ sa dokážete pečiva vzdať. 

3. Tvrdé a tavené syry

Hoci sa to nezdá, ich zloženie nemusí byť až také ideálne, ako ste si možno mysleli. Väčšinou sa do nich pridáva oveľa viac soli, konzervačných látok a priberá sa z nich skutočne veľmi rýchlo. Preto je dobré sa takýmto druhom syrov vyhnúť. Skôr siahnite po mozzarelle, či buratte.

4. Alkohol a perlivé nápoje

V tomto prípade by ste mali byť nekompromisné. Teda ak sa chcete vyhnúť tzv. "pivnému" brušku určite. Zabudnite aj na ten pohárik vína večer. Práve to môže byť dôvod, prečo sa vám nedarí zhodiť, hoci cvičíte a stravujete sa zdravo. Alkohol sám o sebe zavodňuje, obsahuje veľa cukru a zbytočných kalórií, navyše sa to prejaví aj na pokožke, ktorá potom pôsobí viac unavene a mdlo ako bežne. Rovnako aj perlivé nápoje nie sú žiadanými. Zbytočne nafukujú - ideálne je dať si vždy čistú vodu, či bylinkové čaje. 

Príklad koľko kalórií, vďaka poháriku prijmete navyše:

  • pohár bieleho suchého vína 90 – 120 kcal
  • pohár červeného vína  130 – 150 kcal
  • 0,5 l piva - 200 kcal

Prečítajte si: 4 cviky, s ktorými si zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe