Presunúť na hlavný obsah

Inšpirujte sa interiérovými tipmi Parížaniek: Takto premeníte svoj domov na oázu pokoja

Bývanie

Veľa farieb, zmysel pre detaily a estetično. Inšpirujte sa ženami, ktoré sú ikonami vo fashion oblasti aj v interiérovom dizajne. Verte, že máte čím.

Farby, zeleň a prírodné materiály ako kľúčový element

Paríž je mesto, ktoré je považované za kolísku trendov a módy. A netýka sa to len spomínanej fashion oblasti. Ak by ste totiž do parížskych príbytkov nakukli cez kľúčovú dierku, zistíte, že každý byt je niečim špecifický a jedinečný. Parížanky si totiž na detaily vo svojich domovoch potrpia rovnako ako na kvalitnú kabelku.

Sú odvážne, nespútané, zároveň elegantné a sofistikované. Presne tak by sa dal definovať aj ich domov. Prírodné materiály, veľa zelene a farby sú to, na čo v byte nedajú dopustiť. Držia sa pravidla, že čím viac "natural things" pustíte do svojho bytu, tým sa budete cítiť slobodnejšie.

Drevo, kameň, koža, mramor, to všetko zbožňujú. Práve takýmito prvkami v kombinácii s kvetmi a zeleňou dokážete vytvoriť skutočne oázu pokoja, do ktorej sa budete vždy radi vracať. 

Milujú spájanie štýlov a prepájanie starých kúskov s modernými. Nezabúdajú na minulosť a práve tú sa prostredníctvom rôznych spomienok snažia vždy do samotného interiéru implementovať. Vyjadrenie návratu ku koreňom cez detaily je pre takéto byty typické.

Inšpirujte sa: Dve sestry sa pustili do podnikania. Založili štýlový sekáč, ktorý konkuruje módnym značkám

Zbožňujú staré stoličky, ktoré len zľahka bývajú zrepasované, rovnako tak konferenčné či jedálenské stoly. To sú mnohokrát generačné kúsky, ktoré majú neuveriteľnú emocionálnu hodnotu. Pokiaľ ich dotvoríte prvkami moderny 21. storočia, budete máť nádherný interiér, v ktorom sa každý bude cítiť príjemne.

Spektrum rôznych zemitých odtieňov je typický pre minimalistky, ktoré nedajú dopustiť na jemnosť a eleganciu. Keď chcete mať nadčasový interiér, toto je určite tá správna cesta. Farby a prvky, ktoré nikdy nevyjdú z módy aj v interiéri, sú totiž aj v tomto smere jasne definované.

Abstraktné línie (ak po nich túžia) dosahujú v takomto prípade väčšinou nejakým kúskom z rúk dizajnéra či starými jedinečnými a tak trochu provokatívnymi fotografiami. Umenie ako súčasť parížskych príbytkov je totiž absolútna nevyhnutnosť. 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Premiéra filmu Známi Neznámi: Táňa Pauhofová, Petra Polnišová a prišla aj pani prezidentka Zuzana Čaputová

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe