Presunúť na hlavný obsah

Oslávila 40-tku, no napriek tomu patrí k najkrajším ženám šoubiznisu. Beyoncé potvrdzuje, že dokázať sa dá všetko

Zahraničné celebrity

Jej meno je skloňované nielen v hudobnom biznise, ale aj v tom módnom či filmovom. Beyoncé je nepochybne celebritou multifuknčného zamerania, ktorá si pozornosť, ktorú momentálne má, zaslúži.

Hoc je Beyoncé Knowles pre mnohých znázornením typického amerického sna - nepochybne aj kvôli afroamerickému pôvodu, ku ktorému sa hrdo hlási, pravdou je, že nepochádzala z priemernej rodiny. Rodina si žila skromným, no o čosi nadpriemernejším životom než ich susedia. Zatiaľ čo bol jej otec obchodným manažérom v známej spoločnosti, jej mama bola kaderníčkou, ktorá neskôr salón krásy do vlastníctva aj získala. Beyoncé si tak mohla dovoliť o čosi viac, než jej rovesníci. 

Už od destva inklinovala umeniu, spočiatku však viac k tancu ako spevu. Všetko sa to zmenilo na jednej z hodine džezu, kedy inštruktorka začala vyhmkávať tóniny, ktoré Beyoncé dokázala hravo zaspievať. Práve to bol moment, kedy samotné dievčatko prvýkrát objavilo intenzitu svojho hlasu. 

Od toho momentu tak nezačala pracovať len na tanečných pohyboch, ale zároveň aj na speváckej kariére. Už od malička tak bola pracantom a zatiaľ čo si jej rovesníčky užívali bezstarostné detstvo a pubertu, Beyoncé trávila čas na kurzoch, tréningoch a rôznych súťažiach. Aj keď toto obdobie nebolo ľahké, nepochybne sa jej to vyplatilo. Avšak do akej miery - to zrejme netušila ani ona sama. 

Prečítajte si: Začala do nuly, dnes je ikona. Speváčka Rihanna sa stala prvou speváčkou miliardárkou

Prelom vo svete šoubiznisu

V 90-tych rokoch vznikla skupina Destiny's Child, v ktorej bola r'n'b speváčka hlavnou členkou. Jej talentu a potenciálu veril každý v okolí - niet sa čomu čudovať. Už od prvého okamihu totiž Beyoncé vkladala do hudby všetko a bolo jasné, že drina sa jedného dňa musí vyplatiť. Jej otec tak dal z prestížnej firmy výpoveď a sústredil sa na to, aby svojej dcére čo najviac pomohol. Úspech prišiel už na konci 90-tych rokov. Kapele sa podarilo vydať nielen vlastný album, ale zároveň získať prestížne ocenenia, ktoré ich dali vstupenku do sveta šoubiznisu. 

Už počas pôsobenia v spomínanom bande sa však ukázalo, že Beyoncé má nepochybne aj na sólovú kariéru, čo dokázala debutom vlastným singlov ako Crazy in love či neskôr hitom Beautiful Liar. 

Dnes v kariére úspešnej speváčky pokračuje a zdá sa, že to nie je jediná sféra, v ktorej dokáže zahviezdiť. Okrem niekoľkých menších hereckých úloh je momentálne výraznou tvárou značky Adidas, v ktorej navrhla niekoľko modelov. Tie idú doslova na dračku - a aj keď Beyoncé nie je zobrazením typickej modelkovskej postavy veľkosti XS a sama istý čas čelila narážkam na ''veľký zadok'', ženy, ale aj muži po celom svete ju zbožňujú. Môže za to najmä jej cieľavedomosť, pracovitosť a v neposlednom rade autentickosť, ktorou slávna diva disponuje. 

„Pamätám si, ako ma ľudia začali kritizovať za to, že som pribrala. Mala som 19 rokov, žiadne zo šiat mi zrazu neboli dobré a ja som sa cítila neistá. V jednom momente som si však povedala, že stačilo ľútosti a napísala som pesničku Bootylicious. Bol to začiatok prijatia toho, čo mi život dal, s čím môžem pracovať - a zároveň pomoc pre ostatné ženy, ktoré sa tiež cítili rovnako,'' opísala pre magazín Elle vysporiadanie s bodyshamingom, s ktorým sa na začiatku svojej kariéry stretla. Dnes už poznámky o kilách navyše nerieši, práve naopak, využíva ich vo svoj prospech. Aj preto patrí k najsledovanejším celebritám na sociálnych sieťach - nehovoriac o vypredaných halách, ktoré sa nevedia dočkať jej nenapodobiteľných šou.

Neprehliadnite: Za svoju postavu sa nehanbí. Lady Gaga dokazuje, že postava krv a mlieko je stále v kurze

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe