Presunúť na hlavný obsah

Deň bez smiechu je stratený, treba si užívať každú sekundu: Petra Němcová si prešla životným peklom, kým našla šťastie

Zahraničné celebrity

Prežila toho v živote naozaj veľa a prešla si skutočne náročným obdobím. No napokon sa aj na ňu obrátilo šťastie a našla vytúžený pokoj a harmóniu. Aká bola jej cesta?

Každý náš deň je darom

Jedna z najúspešnejších českých modeliek, Petra  Němcová prežila toho v živote skutočne veľmi veľa. Udalosti, ktoré sa jej stali, zmenili celkovo jej pohľad na život, vnímanie seba aj iných. Keď v roku 2004  v Thajsku počas vianočných sviatkov, tragicky prišla o svojho snúbenca Simona Atleeho, ktorého o život pripravila tsunami, zmenil sa jej život úplne od základov. 

"Bola som s mužom, ktorého som milovala a práve sme sa vrátili z prechádzky po pláži. Bol to deň po Vianociach, rozprávali sme sa  a pomaličky sme sa pripravovali na odlet z perfektnej dovolenky. Všetko bolo dokonalé. Len more vtedy vyzeralo nejako zvláštne, bolo príliš ďaleko od pláže. Nevyzeralo to však ani zďaleka ako predzvesť toho, čo nastalo. Všetko sa zmenilo v sekunde. Odrazu našim bungalovom preletela obrovská vlna. Všade bola len čierna voda, sklo a ja som kričala Simonovo meno. Najprv som ho počula, no potom už nie. Zrazu som sa ocitla na suchu, na streche, nevidela som nič iné, než vodu. V okamihu, čo udrela prvá vlna, prišla hneď druhá. Tá ma opäť strhla späť do vody a ja som nejako podvedome cítila, že môj život sa blíži ku koncu. Vôbec som sa nebála, v tej chvíli som to vnímala ako vykúpenie z tej obrovskej bolesti a strachu," prezradila pre DailyMail.

Neprehliadnite: Za svoju postavu sa nehanbí. Lady Gaga dokazuje, že postava krv a mlieko je stále v kurze

"Potom voda zmizla rovnako rýchlo, ako sa objavila. Otvorila som oči a nado mnou bola nádherná modrá obloda. V sekunde môj mozog prepol na režim prežitia a ja som musela nájsť niečo, čoho sa budem môcť držať. Chytila som sa palmy a pri nej som strávila následujúcich osem hodín. Bola som v agónii a neustále som upadala do bezvedomia. Najhorší bol ten krik malých detí okolo mňa, no nemohla som sa ani pohnúť, aby som niektorému z nich pomohla."

Petru sa napokon podarilo zachrániť. Mala polámanú panvu, niekoľko ďalších zranení, no prežila. Jej snúbenec však také šťastie nemal. Hoci stále dúfala, že ho nájdu, bohužiaľ sa to nestalo. S jeho stratou sa vyrovnávala mimoriadne ťažko a priznala, že mu ešte dlho písala listy. Potrebovala tú bolesť zo seba dostať a toto jej pomáhalo. Jej rozmer chápania a emočné nastavenie prešlo absolútnym prerodom.  

Radosť a vďačnosť sú jej dokonalým elixírom spokojného života

Dlho bola sama a nájsť lásku sa jej podarilo až o 15 rokov neskôr. Šťastie našla po boku filantropa a podnikateľa Benjamina Larretcheho. Dnes sú rodičmi vytúženého chlapčeka, ktorý sa narodil o niekoľko týždňov skôr. Všetko dobre dopadlo a dvojica si užíva svoj malý poklad plnými dúškami. 

"Cítime sa tak vďační a požehnaní, milujeme nášho anjelika."

Petra si veľmi dobre uvedomuje, že každý náš deň je darom. Snaží sa žiť naplno. Radosť, harmónia, šťastie a vďačnosť sú jej dokonalým elixírom spokojného života. To ako sa totiž človek cíti vo svojom vnútri, to sa prejavuje aj navonok. 

 

"Deň bez smiechu je stratený deň a treba si užívať každú sekundu, nezabúdajte na to."

Prečítajte si: Začala do nuly, dnes je ikona. Speváčka Rihanna sa stala prvou speváčkou miliardárkou 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe