Presunúť na hlavný obsah

Pravidlo 5:1: Zaručí vám šťastný vzťah bez hádok a škriepok

Partnerské vzťahy

Keď neustále neviete nájsť vo vzťahu harmóniu a vytúžený balance, skúste pravidlo 5:1. O tom, že funguje perfektne, sa presvedčilo množstvo párov.

Overená metóda, ktorá posunie vzťah do iného levelu

Pokiaľ ste si mysleli, že recept na šťastný vzťah neexistuje, nie je to pravda. Len ak ste vo zväzku s niekým dlhší čas, treba sa práve o puto medzi vami starať o niečo intenzívnejšie. Páry, ktoré sú spolu roky, nedajú dopustiť na jedno pravidlo, ktoré im pomáha aj ťažšie životné situácie, škriepky či nezhody zvládať s prehľadom. Pozrite sa spolu s nami, o čo ide a ako na to. 

Prečítajte si: Posteľová revolúcia: Tri tipy ako vrátiť do postele vášeň a užívať si rovnako ako na začiatku vzťahu

Keď sa nad tým zamyslíte, čo je podľa vás vo vzťahu úplne základný pilier, ktorý ho drží pokope vo všetkých ohľadoch? Ak ste povedali komunikácia, ste na správnej ceste. Práve na nej pravidlo 5:1 stojí.

Predtým, ako chcete svojej polovičke povedať akúkoľvek výčitku, mali by ste najskôr vysloviť 5 vecí, ktoré si na nej vážite a považujete ich za pekné. Toto je overená metóda, ktorej sa držia aj pároví terapeuti, snažiaci sa pomôcť dvojiciam pred rozchodom či rozvodom. Ak to totiž vyslovíte nahlas, odrazu si uvedomíte, čo všetko na svojom partnerovi obdivujete, čím vás teší a čo pre vás znamená.

Zdá sa to ako úplná drobnosť, no práve tento element, dokáže zmeniť celkové vnímanie vášho vzťahu od základov a posunúť ho do iného levelu. Keď si to totiž osvojíte, postupom času prídete na to, že sa budete hádať oveľa menej a napokon dokážete problémy riešiť s chladnou hlavou.

Spomienky na dobré veci z minulosti, pochvaly, robia naše vzťahy totiž šťastnejšími a navyše majú vplyv aj na kvalitnejší intímny život. Dobré je tiež si občas zahrať hru: Spomínaš keď...? Opäť vás to vráti v spomienkach a pripomeniete si krásne veci, ktoré ste spolu prežili.

Neprehliadnite: Odhaľte, aký kvalitný je vzťah s vašou polovičkou: Stačí odpovedať na túto otázku a zistíte, na čom ste

Takto upevníte puto medzi sebou pomalými krokmi a postupne, no budete mať aj po rokoch na čom ďalej stavať a budovať. Tak čo, skúsite to pri najbližšje hádke?