Presunúť na hlavný obsah

Jednoduchý test vášho partnerstva: Ak trávite viac času touto činnosťou ako s partnerom, máte problém

Zábava

Úplne jednoduchý test odhalí ako ste na tom v partnerskom zväzku. Pozrite sa spolu s nami, kam smerujete a či má váš vzťah naozaj zmysel. Odhalí to triviálny detail.

Tichý ničiteľ vzťahu

Hoci sa to nezdá, dnešná doba je posunutá v mnohých rovinách. Tie emočné nevynímajúc. Viete, čo môže byť v konečnom dôsledku horšie ako keď ste partnerovi neverný? Áno, existuje niečo, čo je pre vzťah oveľa väčším problémom. Tzv. tichý zabijak vzťahu je vec, ktorú používate denne. Váš mobil. A odborníci sa na tom jednoznačne zhodujú. 

"Toto je naozaj už možné len konštatovať - už to ani nie je v rovine úvah. Ak používate mobil príliš často, neustále sledujete displej, odpisujete na správy, či maily v prítomnosti partnera, máte vážny problém. Pokiaľ tento stav trvá dlhodobo, scrollovanie je pre vás samozrejmosť aj pri spoločnej večeri, časom sa dopracujete k jedinému, k rozpadu."

Neprehliadnite: Štyri potraviny, ktoré vymažte z jedálnička, ak nechcete vypuklé brucho: Následne si zmerajte obvod pásu

"Prípadne váš vzťah bude len divadlom pred ostatnými, no všetko to podstatné, sa takýmto spôsobom z neho vytratí. Je to možno drsné, ale je to fakt. V dnešnej dobe mobily až príliš zasahujú do našej vzájomnej interakcie a je to veľký problém - všetkých generácií," prezrádza psychologička Ema Klenová.    

Urobte si jednoduchý test a zistite ako na tom ste: 

  1. Siahnete po mobile ráno skôr ako dáte pusu svojej polovičke? 
  2. Je mobilný telefón vaším parťákom počas spoločných raňajok?
  3. Používate mobil pri ceste do práce?
  4. Siahnete po ňom v práci aj v momente, keď neriešite pracovné záležitosť?
  5. Máte ho pri sebe aj pri spoločnej večeri s partnerom? 
  6. Stáva sa vám, že počas rozhovoru s partnerom surfujete po internete?

Ak ste na týchto 6 otázok odpovedali trikrát ÁNO, máte problém. Vypovedá to o tom, že trávite oveľa viac času so svojim mobilom, ako s človekom, s ktorým zrejme žijete. Neváhate vymeniť spoločné chvíle za obyčajné surfovanie po sieti. Vzťahy, ktoré takto fungujú dlhodobo, to neustoja.

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Preto sa zamyslite nad tým, či svojho elektronického spoločníka skutočne potrebujete aj pri večeri s najbližšími, či hneď ako ráno otvoríte oči. Všetko sa dá zmeniť, len treba začať - tu a teraz. Tak čo, idete na to? 

Trávite so svojim mobilom viac času ako s partnerom?

spolu hlasovalo 170 ľudí

Nie
93

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe