Presunúť na hlavný obsah

Sme priemerom 5 ľudí, ktorými sa obklopujeme: Ktorých z nich sa treba držať a ktorých obmedziť?

Zábava

To, kam sa v živote posunieme, závisí veľakrát od toho, akými ľuďmi sa obklopujeme. Sme priemerom 5 ľudí, s ktorými sa stretávame.

Päť ľudí. Ani viac, ani menej. To je číslo, ktoré vypovedá o tom, kto ste. Týchto päť ľudí je vaším zrkadlom. Možno to tam nevidíte na prvý pohľad, ale skôr či neskôr uvidíte. 

Ľudia, s ktorými trávime najviac času nás formujú a ovplyvňujú náš osobnostný rast. Alebo brzdia. Aj to je totiž pravda. Závisí od uhla pohľadu a nastavenia mysle.

Čítajte tiež: Znamenie, ktoré patrí medzi najobetavejšie: Mať po boku túto ženu je pre muža vrchol v úspechu

Ste priemerom 5 ľudí, s ktorými trávite najviac času

Motivátor a kouč Jim Rohn je známy tým výrokom, že sme priemerom 5 ľudí, akými sa obklopujeme. Podľa jeho teórie sú to práve ľudia, s ktorými trávime najviac času, ktorí nás ovplyvňujú najviac a to aj bez toho, aby sme si to uvedomovali. Podvedome totiž rastie aj naša osobnosť a čím viac ľudí, ktorí sú pre nás inšpiráciou a motiváciou v našom okolí, tým pravdepodobnejšie je, že sami dosiahneme úspech takisto.

Pozitívne zmýšľanie, nadchnutie pre rôzne veci, ale aj ľahkosť zvládať zložitejšie situácie, nadhľad či absencia stresu. To všetko môže mať blahodarný vplyv na vašu osobnosť a na to, ako sa v živote vyvíjame. 

Rovnako sú to ľudia, ktorí majú svoje sny a ambície niečo v živote dosiahnuť. Nemusí to byť pritom presne z oblasti, ktorá vás zaujíma, o to tam vôbec nejde. Dôležité je, vedieť o tom rozprávať, ale rovnako dôležité je vedieť aj počúvať. No a v neposlednom rade je to podpora. Podpora od ľudí, s ktorými trávite čas je nevyhnutnosť. Práve úspech preverí kvality a skryté vlastnosti ľudí, ktorí sa inak tvária, že sú našimi najlepšími priateľmi.

Pozor, platí to však aj opačne. Ak máte vo svojom okolí ľudí, ktorí sú plní negativity, neustále frflú alebo sú leniví, môže to mať nepriaznivý vplyv aj na vašu osobnosť. Možno to pre niekoho bude znieť čudne, ale aj preto niektorí ľudia obmedzili stretávanie sa s dlhoročnými priateľmi, napriek tomu, že sa poznajú od detstva.

Neprehliadnite: Realita vs. Photoshop: Raz ostro kritizujú retuš a bojujú za práva žien, potom si samy nechávajú vylepšiť telá a klamú

Do tohto čísla sa počíta aj vaša osoba

Ak si však myslíte, že všetko majú v rukách len spomínaných päť ľudí okolo vás, ste na omyle. Vy ste súčasťou tohto priemeru. Vaše myšlienky sú tak priemerom päť ľudí, ktorými sa najviac obklopujete. Musíte si však sami uvedomovať, akou cestou sa chcete vybrať. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe