Presunúť na hlavný obsah

Domáci fitness plán pre pevnejšie brucho a krajšie ramená: Stačí vám 5 minút denne

Chudnutie a diéty

Pokiaľ túžite po pevnejšom brušku, krajších ramenách, skúste overenú fitness rutinu, na ktorú nedajú dopustiť aj známe topmodelky. Najlepšie je, že vám zaberie 5 minút denne. Podstatná je však pravidelnosť.

Nemusíte tráviť hodiny vo fitku, aby ste sa dopracovali k vytúženej figúre. Navyše, ak vás to nebaví, je to skôr kontraproduktívne ako prospešné. Preto ak sa chcete konečne prepracovať k sexi krivkám, skúste jednoduchú domácu fitness rutinu, ktorá skrátka funguje. Pozrite sa spolu s nami, že v paxi naozaj platí, menej je viac, ale treba sa držať pravidelnosti.

Mohlo by vás zaujímať: Core tréning: Cvičenie pre lepší postoj, zdravie a brucho, ktoré vám najviac zmení postavu k lepšiemu

Denne vám totiž zaberie päť minút, no výsledky sa veľmi rýchlo dostavia. Nezabudnite však, že tu deň, kedy potrebujete nechať priestor svalom na regeneráciu neplatí. Skrátka - daily, je v tomto prípade kľúčové. 

1. - 2. minúta

Na úvod začnite s Mountain climbers. Práve tento cvik je jednoznačne považovaný za najúčinnejší a zároveň najjednoduchší na spodné brucho. Začínate z pozície planku, no namiesto toho, aby ste sa opierali o zem lakťami, sa nadvihnite a podopierajte sa dlaňami. Automaticky začnite striedavo priťahovať nohy k hrudi.

Ak si chcete cvik trošku pozmeniť a zamerať sa aj na šikmé svalstvo, nohy priťahujte k hrudníku šikmo. Teda pravú naľavo a ľavú nohu napravo. Rovnako ako pri samotnom planku, z ktorého vychádzate aj teraz je dôležité nehrbiť sa. Hlavu nezdvíhajte, pozerajte sa do zeme.

2. - 3. minúta 

Pokračovať budete zdvíhaním nôh. Ľahnite si na podložku na chrbát, ruky dajte ľahko pod zadok a nohy zdvihnite nahor, aby zvierali pravý uhol s telom. Prepnuté nohy púšťate dole a s výdychom zase priťahujete späť. Chrbát sa nemá odlepiť od podložky. Cvičenie si môžete sťažiť tak, že hore jemne nadvihnete zadok.

3.- 4. minúta

V tejto minúte sa budete venovať tzv. "angličákom." Spájajú v sebe kľuky, drepy a výskok. Opäť sa postavte rovno, nohy dajte na šírku bokov. Následne urobte malý výskok a cez drep prejdite až do kľuku. Urobte jeden kľuk a opäť vyskočte nahor. Teraz pridajte aj ruky vystreté dohora. Robte tento cvik zo začiatku o niečo pomalšie, aby ste si zafixovali jednotlivé polohy a našli sa v nich. 

4. - 5. minúta

Celú zostavu zakončite intenzívnymi jumping jacks v rezkom tempe. Nohy si dajte na šírku bokov a stojte rovno, ruky držte pozdĺž tela. Začnite so skokom tak, že nohy roztiahnete širšie ako je vychádzajúca poloha, stále ich však máte vystreté a zároveň ruky vystriete dohora. Telo by malo byť stále vzpriamené a ruky či nohy by ste nemali krčiť. 

Inšpirujte sa: 4-týždenný plán na chôdzu, ktorý roztopí neželané tuky: Vďaka tomuto programu schudnete na želanie

Pokiaľ túžite po čo najskoršom efekte, pustite sa do cvičenia každý deň. Po 14-tich dňoch budete pozorovať prvé viditeľnejšie zmeny, po mesiaci sa vaše telo začne výrazne meniť. Tak čo, idete do toho?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe