Presunúť na hlavný obsah

Keď sa rozchodom vzťah nekončí: Vrátiť sa k svojmu ex je možné, no len za určitých podmienok

Partnerské vzťahy

Zatiaľ čo niektorí považujú obnovu vzťahu s expartnerom ako zbytočnú chybu, sú ľudia, ktorí tvrdia, že práve rozchodom a časom od seba si polovička dokáže uvedomiť určité okolnosti - a tým samozrejme vzťah naberá na kvalite. Kedy to však má a nemá zmysel?

Komunikácia ako základ 

Bez nej to nejde - a to v akomkoľvek vzťahu, či už partnerskom či priateľskom. Ešte predtým, než sa rozhodnete dať svojmu bývalému priateľovi šancu na nový začiatok, je potrebné, aby ste si všetko vyrozprávali. Tým nemáme na mysli nezhody, ktoré sa odohrali pred troma rokmi a ktoré koniec koncov boli len výbuchom zlej nálady. Zamyslite sa, čo vás najviac trápilo vo vzťahu, v čom vaša komunikácia zlyhávala - a snažte sa to napraviť. Samozrejme, rovnaká spätná väzba by mala pochádzať aj z druhej strany. Bez odkomunikovania si základov to jednoducho nepôjde. 

Dohodnite si stratégiu, v čom by ste sa mali obidvaja zlepšiť - a narovinu priznajte, ktoré veci jednoducho odmietate zmeniť. Inak sa zrejme vrhnete do slepej uličky a všetko trápenie, ktoré ste si už raz zažili, len znásobíte. 

Prečítajte si: Tohto chlapa chce získať každá, on má však pri výbere žien jasno: Čo hrá u neho prioritu?

Udobrite si okolie 

Po rozchode sa tábory priateľov väčšinou rozdelia na dve strany - a to dokonca aj tých spoločných. Tých, ktorí držia pri vašom partnerovi a tých, ktorí zasa držia stranu vám. Aj preto sa odporúča nezaťahovať do konfliktov najmä okolie, nakoľko to môže negatívne vplývať pri celkovom budovaní vzťahu. Ak raz vášho expartnera v zápale hnevu vykreslíte ako egocentrika, ktorý vám nikdy nevenuje žiadanú pozornosť, len ťažko možno od vašich kamarátiek očakávať, že zo dňa na deň zmenia názor. Snažte sa ešte predtým, než sa dáte oficiálne dokopy, porozprávať spolu so svojimi priateľmi - racionálne, bez vášnivých emócií. Koniec koncov, aj tí vám chcú len najlepšie a občas nám vedia nastaviť zrkadlo, do ktorého sa kvôli zamilovanosti odmietame pozrieť. 

Rovnaké priority

Vzťah, ktorý nemá rovnaký cieľ, je už dopredu odsúdený na zánik. Ak váš expartner túži len po vašej prítomnosti a naďalej si nevie predstaviť, že by mal mať s vami jedného dňa rodinu, zamyslite sa. Je to to, čo chcete aj vy? Pocit blízkosti druhého človeka je príjemný a nepochybne v nás vyvoláva pocit bezpečia, avšak za cenu zničených očakávaní sa to neoplatí. 

Nehovoríme, že máte hneď žiadať o zásnubný prsteň alebo si brať spoločnú hypotéku. Obidvaja by ste však mali mať jasno v tom, čo od života chcete - aby ste nemrhali nielen svojim časom, ale aj časom toho druhého.

Mohlo by vás zaujímať: Pretvárať partnera na obraz, ktorý nám vyhovuje, nemá význam: Ak chcete byť v živote spokojná, držte sa týchto 3 zásad

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe