Presunúť na hlavný obsah

Vianočná výzdoba interiéru v prírodnom štýle: Maličkosti, ktoré stačí zmeniť a máte bývanie ako z katalógu

Bývanie

Vianoce v naturálnych farbách a dekoráciách, ktoré sú opakom prepychu a gýču, s akým sa tieto sviatky v uplynulých rokoch spájali.

Najnovší trend prírodného štýlu hovorí jasne – výzdoba a dekorácie by nemali pútať pozornosť viac ako samotná rodinná idylka, radosť a nezabudnuteľná atmosféra šťastia. Čím „nenápadnejšie“, tým lepšie. 

Inšpirujte sa: Inšpirácie na adventný veniec: Aké sú tohtoročné trendy a akých zásad by ste sa pri tvorbe mali držať?

Prírodný stromček a zemité tóny

Prírodný stromček, balenie darčekov a vôňa dreva. Vianoce v prírodnom duchu z kolekcie Westwing sú v béžovo bielej kombinácii, no vďaka drevu vytvárajú hrejivý pocit domova. Minimalistické duše si prídu na svoje. Prírodná baliaci papier, vetvička a venovanie previazané stuhou alebo špagátom jasne symbolizujú, že vaše estetické cítenie je znakom toho, že vám na druhých skutočne záleží a ide vám o celkovú atmosféru sviatkov.

Stolovanie ako spojenie s prírodou

Stolovanie je o detailoch. Tento rok prichádzajú značky s tými najkrajšími štýlmi aranžovania. Jedným z nich, ktoré nás zaujalo, je aj to z dielne H&M Home. Jednoduché, prirodzené a bez akýchkoľvek rušivých elementov. Len elementy prírody a spojenia s človekom. 

Svetielka, ktoré presahujú prah domu smerom von

Svetelné dekorácie na stôl či na dvere neodmysliteľne patria k Vianociam. Čoraz viac u nás možno bádať aj vianočnú výzdobu presahujúcu prah dverí smerom von na balkón, terasu či záhradu. Ozdoby na dverách alebo soby v záhrade vysvietené žiarovkami nám pripomínajú stále obľúbené americké vianočné sviatky. Rovnako to je aj so svietnikmi. Krásne vianočné dekorácie s typickými motívmi sme objavili na Cellbes.

Krištáľové vianočné gule

Vianočné gule s popraskaným efektom na krištáľovej základni od Zara Home sú jedným z najnovších trendov v otázkach zdobenia stromčeka. Trend, ktorý prežije a nepozná čas. Na červenej stuhe pôsobí slávnostne a pritom stále nevtieravo. Vianočný stromček by totiž nemal pôsobiť ako gýč pre oči, ale prirodzene a pokojne. Presne tak, akú sviatky evokujú atmosféru. 

Neprehliadnite: Feng šuej ako dokonalá predpríprava na Vianoce. Správne zoradenie nábytku vam dokáže priniest šťastie, aj bohatstvo

Vianočný kolotoč

Luxusná sviečka nesmie počas Vianoc v interiéri chýbať. Sviečka Baies od Diptyque sa vyznačuje aromatickou vôňou ruže a čiernych ríbezlí, ktorých plameň ako mávnutím kúzelného prútika roztočí zlatý vianočný kolotoč a rozohraje hru svetla a tieňov.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe