Presunúť na hlavný obsah

Kúsky, ktoré vám zbytočne pridávajú vek: Týmto sa v šatníku radšej vyvarujte

Móda

Móda predstavuje neskutočné spektrum možností vlastného sebavyjadrenia. V jednom je však jednotná. Niektoré kúsky skrátka pridávajú zbytočne vek. Odhaľte spolu s nami, o ktoré ide.

Maxi vzory na blúzkach a svetroch

Kým zvieracie a florálne motívy sú stále mimoriadne žiadanými, maxi vzory na blúzkach a svetroch sú niečo, čo dávno vyšlo z módy. Mimo toho sami o sebe veľmi rozširujú, nedokážu definovať vašu siluetu a viac jej ubližujú ako lichotia.

Inšpirujte sa: Najikonickejšie tenisky, ktoré sa vám zídu v šatníku: Nosili sa pred rokmi a dnes  sú ešte o čosi štýlovejšie

Pokiaľ patríte medzi milovníčky potlačí, snažte sa siahnuť po takých, čo sú menšie. S tými viete krásne pracovať. 

Zamerajte sa dĺžku nohavíc

Kým mladé baby si môžu dovoliť čokoľvek, s pribúdajúcim vekom treba zohľadniť aj to, akú dĺžku nohavíc zvolíte. Samozrejme nosia sa všetky, no to čo vám zbytočne pridá vek sú trojštvrťové variácie.

Ideálne je siahnuť skôr po dĺžke tesne nad členky, či po zarovnanej línii s topánkami. 

Nevhodné farby a tvar 

Áno, vrámci farebnej typológie sa každému hodí niečo iné. To, čo svedčí blondínkam, nepristane tmavovláskam a naopak. Avšak je dobré vedieť, ktoré farby vám nelichotia, pretože práve tie vás zbytočne zostarujú.

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý outfit na jesennú svadbu: Viete, po akých kúskoch siahnuť, aby ste nezatienili nevestu?

Vhodne zvolená fabra oblečenia a strih, majú zvýrazniť vaše prednosti a schovať nedokonalosti. Ak máte napríklad štíhle nohy a širší pás, vezmite i úzke jeansy a volnejšiu saténovú blúzku. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe