Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Slovenská dizajnérka Júlia Malinovská ako Victoria Beckham: Dvojnásobná mama začínala od nuly

Slovenské celebrity

Je mladá, krásná, sexi a už teraz je jasné, že o nej budeme ešte veľa počuť. Módna návrhárka Júlia Malinovská, ktorá stojí za značkou HELLENSKI je jasným dôkazom toho, že keď robíte niečo s vášňou a odhodlaním bude to úspešné. Alfou a omegou je byť konzistentný a kráčať aj keď niekedy malými krokmi. Ponorte sa spolu s nami, do jej novej, výnimočnej kolekcie.

 

Juli je z teba úspešná a uznávaná módna návrhárka. Ako si spomínaš na svoje začiatky? 

Stále mám pocit, že sú to začiatky aj po rokoch, pretože je potrebné prichádzať stále s niečim novým a kreatívnym. Ale keď som začala realizovať tento môj plán s fashion, bola som veľmi mladá, neskúsená a týmpádom som si nerobila z ničoho hlavu, a práve preto to bolo tak jedinečné.

Išla som si svojou cestou. Teraz mám pri tvorbe svoju kreatívnu dvojičku Klaudiu Shehatovú. 

Čo bolo na tom celom procese rozbehnutia najťažšie? Ako to vnímaš s odstupom času? 

Určite sú najťažšie financie, pretože tento segment je o dlhodobej návratnosti, nie je to služba, ktorá je ihneď návratná. Je potrebné vybudovať si dobré meno, ustáť aj časy keď fashion ide vďaka tažkým obdobiam na poslednú koľaj a umenie je na Slovensku veľmi málo podporované, bohužial.

Ale kľúčom je byť asi konzistentný a kráčať aj keď niekedy malými krokmi. 

Ako sa dá skĺbiť úloha mamy, so životom akčnej návrhárky? 

Moje rada, pre všetky ženy, ktoré chcú byť super mamy, ale stále sa potrebujú aj rozvíjať je: nestrať samú seba. Stále si to TY a tvoje deti. A tie deti vzhliadajú k matke, ktorá je šťastná.

Ja som šťastná, keď tvorím a nestojím na mieste aj keď je to niekedy v noci alebo je to hektické. Mám štastie, že sú moje dvojičky zdravé a je mi to umožnené. Ale každý nech robí to, čo ho napĺňa.

Máš nejaký vzor v móde, ktorý ťa inšpiruje? 

Mám veľmi veľa vzorov, ale paradoxne ma inšpirujú najviac mladí študenti alebo kreatívci, ktorí sú ešte veľmi málo ovplyvnení tým, čo je vyžadované. 

Neprehliadnite: Rozhovor s Tamarou Kramárovou: Chcem, aby ma ľudia vnímali kvôli mojim schopnostiam, nie kvôli rodičom

Uviedli ste novú kolekciu, ktorá sa v určitom smere, nesie tak trochu v chanelovskom duchu. Čo bolo pri tvorbe najpodstatnejšie? Aké kúsky v kolekcii nájdeme? 

Posledná kolekcia sa nazýva Self. Teda byť sama sebou. Sú tam hravé veselé kusky, výrazne farebné a potom naša ideológia simplicizmu prostredníctvom zanechania ženských prvkov. Ja mám rada, keď je móda pre ženy ženská. 

Kabáty, trenchkoty, svetre, šaty, myslím si že všetko.

Aké materiály používate najčastejšie? 

Snažíme sa používať kvalitné materiály, vlnu, kašmír, hodváb, bavlnu, pri svetroch baby alpaka vlnu. 

Čo je pre teba pri tvorbe najdôležitejšie?

Pokoj.

Prečítajte si: Rozhovor s Emou Müllerovou: O sebaláske ale aj o tom, ako sa dostala k podcastom

VIDEO: Pozrite sa na najnovšiu kolekciu, ktorá má predpoklad stať sa ikonickou

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe