Presunúť na hlavný obsah

Schudnite bez toho, aby ste museli držať diéty. Stačí obmedziť tieto nepotrebné tuky

Lifestyle

Po sviatkovom období sa telá väčšiny nás spamätávajú a nie jedna žena uvíta rady, ako sa dostať naspäť na svoju pôvodnú vahu. Bez toho, aby svoje telo mučila ťažkými a drastickými diétami.

Prestať prijímať tuky je pre naše telo nemožné - a ak by sme tak urobili, určite by to bolo aj kritické. Každá potravina obsahuje totiž určité percento tuku a zatiaľ čo niektoré sa môžu pýšiť tým zdravým, sú aj také, ktoré by sme zo svojich jedálničkov mali vypustiť. Sú to najmä nasýtené a transmastné tuky, ktoré zvyšujú cholesterol. Ktoré to však konkrétne sú?

Prečítajte si: Ak chcete mať vysnívané brucho, zabudnite na brušáky: Stačí pár minút denne a vaša postava prejde premenou roka

Pozor na polotovary

Najčastejším prehreškom v jedálničku u väčšiny ľudí sú polotovary, či už slaného alebo sladkého typu. Tieto polotovary totiž obsahujú najväčšie množstvo stužených tukov a transmastných kyselín, napríklad ide o rôzne kysnuté koláče, zákusky, hotové cestá a hranolky.

Sladkosti obmedzte čo najviac

Väčšina bežných sladkostí a lacných čokolád obsahuje tiež stužený tuk alebo trans-mastné kyseliny. Platí to aj o rôznych oplátkach a kexíkoch s náplňou, ako aj pre rozličné tyčinky s polevou alebo lacnou čokoládovou náplňou. Vyhýbajte sa aj najlacnejším čokoládam alebo ich náhradám.

Aj mlieko vie byť hrozbou

Problémom z pohľadu tukov sú aj plnotučné mlieko a niektoré mliečne výrobky s jeho obsahom. Pozor si preto dávajte na väčšinu masiel, údené či neúdené syry alebo niektoré druhy jogurtov. Plnotučné mliečne výrobky je lepšie vymeniť za nízkotučné, ktoré obsahujú zdravšie tuky.

Neprehliadnite: Wellness guru Rosie Underwood joga zmenila život: Toto je jej najlepšia rada, ktorú potrebujete počuť

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe