Presunúť na hlavný obsah

Wellness guru Rosie Underwood joga zmenila život: Toto je jej najlepšia rada, ktorú potrebujete počuť

Zdravie a relax

Influencerka, trénerka, ale predovšetkým vášnivá jogistka. To je wellness guru Rosie Underwood, ktorá vďaka joge pozná tajomstvá šťastného života. Oboznámte sa s jej radou, ktorú potrebujete práve v dnešných časoch počuť.

Rýchly životný štýl vymenila za pozdravy slnka

Rosie Underwood je už z pohľadu instagramových fotografií jednou z tých žien, ktoré keď sa na vás usmejú okamžite sa všetko okolo rozjasní, aj keď sa necítite práve najlepšie. Bývalá redaktorka, influnecerka, osobná trénerka, vášnivá jogistka, tým všetkým a ešte viac aj je. Svoj rýchly životný štýl vymenila na čas za pozdravy slnku na pláži, morský vzduch. Pritom sa naučila počúvať svoje telo, myseľ a starať sa o ne najlepšie ako vie. 

Mohlo by vás zaujímať: Najsledovanejšia fitneska roka 2020: Vyše 20 miliónov ľudí sleduje jej cviky, pričom sa drží týchto 3 zásad

Cítila sa v pasci a stratená

Joga zohrala v jej živote podľa vlastných slov pre portál graziadaily.co.uk obrovskú rolu. Vďaka nej sa transformovala v úplne inú, šťastnejšiu osobnosť. Na hodiny jogy ju vlastne priviedla jej sestra po tom, čo sa vraj osobnostne „stratila“ ako redaktorka v časopise o móde a životnom štýle: „Dostala som sa do tej pasce, keď si myslíte, že život je o tom, byť neustále zaneprázdnený. Cítila som sa byť stratená v kontakte sama so sebou,“ prezradila. 

Keď ste pri vedomí, robíte lepšie rozhodnutia 

Hoci bola po tejto prvej hodine jogy úplne zničená, ešte v ten deň odišla zo štúdia s najlepším pocitom, aký už dlho nezažila. Odvtedy vraj cvičí každý deň: „Zjednodušene povedané, som šťastnejší človek. Pre mňa je joga šancou predviesť sa pre seba a pre svoje okolie tým najlepším možným spôsobom. Všetko je o zvýšení vášho vedomia... a o tom byť lepšími ľuďmi na svete. Keď sme pri vedomí, robíme lepšie rozhodnutia... .“

Čítajte tiež: Slovenka Andrea odišla do sveta a dnes organizuje Eco Yoga pobyty: Ozdravuje nimi telo i planétu zároveň

Šťastie je kľúčom vašej práce. Kedy ste najšťastnejší?

Keby ste Rosie položili túto otázku pre niekoľkými rokmi, odpovedala by, že exotické miesto na pláži, surfovanie a podobne. Dnes vďaka joge vie, že najšťastnejšia je vtedy, keď má okolo seba tých správnych ľudí a jednoduchosť života. Avšak dodáva, aby ste to nepochopili mylne: „Je dôležité si uvedomiť, že je nemožné byť stále šťastný. Do našich životov pridávame ďalšiu vrstvu nespokojnosti, keď cítime potrebu, že musíme byť vždy šťastní. To je ďalšia lož, ktorej sme všetci uverili. Šťastie nemôže existovať bez pocitu smútku. Stále s vecami bojujem... Je dôležité, aby ste neobišli svoje negatívne emócie. Musíte nimi prejsť. Ak máte pocit svinstva, sadnite si s ním. Do svojho života musíte integrovať negatívne pocity, aby ste mohli naplno precítiť pocity šťastia,“ prezrádza. 

Neprehliadnite: Telo tejto fit mamy je dôkazom: Týmto 8 základným pohybom poďakujete za pevné a vyrysované brušné svaly

Čo robiť, ak ste pripravený pracovať na svojom šťastí, ale neviete, kde začať? 

Rosie hovorí, aby ste začali v malom... Malé zmeny môžu znamenať obrovský rozdiel, hoci sa to tak nemusí hneď zdať: „Neubližujte si, nerobte hlúposti, dovoľte si upustiť paru.“ Presne to je jej posolstvo nielen instagramovým fanúšikom, ale všetkým, ktorí chcú byť v živote skutočne šťastnejší, ale nie vďaka materiálnym veciam.