Presunúť na hlavný obsah

5 trikov na zvýšenie sebavedomia: Takto začnete mať rada seba a začne to pôsobiť aj na okolie

Zábava

Milovať samú seba so všetkým je to najťažšie a zároveň je to najideálnejší model na spokojný život. Ako si zvýšiť sebavedomie? Stačí vám osvojiť si 5 jednoduchých krokov

1. Úspech a sebaláska spolu úzko súvisia

Zabudnite na krivdy z minulosti, prestaňte sa stresovať budúcnosťou a tým, čo sa ešte nestalo, ale žite momentamy, ktoré prežívate práve teraz. Len vtedy budete skutočne šťastná a dokážete si život naozaj užívať.

Neprehliadnite: Najúčinnejšie spaľovače tuku: Toto implementujte do jarného jedálnička

Musíte sa v prvom rade naučiť sebaláske, tomu, že všetko, čo chcete a zaumienite si, môžete dosiahnuť. Jediné, čo vás v živote limituje ste vy. Úspech a sebaláska spolu totiž veľmi súvisia. Začnite si veriť, prestaňte o sebe pochybovať a ste na najlepšej ceste.

2. Bdelé vnímanie prítomnosti je kľúčové

Snažte sa kontrolovať si myšlienky a selektovať ich. Základom je totiž váš vnútorný pokoj. Ten nezávisí od nikoho iného, ako od vás samých. Samozrejme, nie vždy je všetko v živote ružové, no aj negatívne emócie sú dôležité. Len ich treba vedieť správne prijať. Najmä prestaňte riešiť veci, ktoré nedokážete ovplyvniť. A nezabúdajte na jedno: "Nikdy sa nevzdávajte vecí, ktoré vám robia radosť, ostatní to začnú rešpektovať."

3. Vychutnávajte si maličkosti

Rannú kávu s manželom, bicyklovanie s deťmi, čítanie obľúbenej knihy, pohár vína pri večeri. Všetko, čo robíte, robte s láskou a istou dávkou vášne. Každý jeden zážitok sa snažte premeniť na nezabudnuteľný moment.

Uvidíte, že sa to už po pár dňoch prejaví aj na vašom vzhľade. Veď už sami muži tvrdia, že vyrovnané ženy pôsobia oveľa krajšie. A niečo na to veru bude. 

4. Vždy musíte nájsť niečo, čo sa vám na sebe páči

A aj keď sa vám to môže zdať na prvý pohľad smiešne, je to fakt. ŠŤASTNÁ ŽENA=KRÁSNA ŽENA. Táto rovnica funguje na 100%. Buďte sama sebou a majte sa rada taká aká ste. Zabudnite na svoje nedokonalosti. Citlivo ich zamaskujte a snažte sa ukázať svoje prednosti.

Prečítajte si: Beh sa stáva čoraz vyhľadávanejšou aktivitou. Ako však pri ňom spáliť čo najviac kalórii?

Pozrite sa na seba do zrkadla a vyslovte nahlas, čo sa vám na sebe páči. Niečo, čo rada vyzdvihujete a viete, že vás to robí neodolateľnou. Práve to totiž vidí aj vaše okolie. Len ak budete spokojná s vlastným ja, budete sa páčiť aj okoliu. 

5. Rozvíjajte svoju vlastnú idividualitu a robte veci, ktoré vás napĺňajú

Maľujte, behajte, čítajte, pečte. Venujte sa jednoducho svojim hobby, koníčkom, veciam, ktoré vás bavia a napĺňajú. Skúste do svojho života zakomponovať viac pohybových aktivít. A to aj keď ste mamou a máte deti. Nájdite si každý deň aspoň 30 minút pre seba. Ak chcete byť naozaj šťastná, spokojná a sebavedomá je to nevyhnutné.

- Najčítanejšie -