Presunúť na hlavný obsah

Mladá hviezda Olivia Rodrigo valcuje Hollywood. Slávnou sa stala takmer zo dňa na deň

Zahraničné celebrity

S fenoménom mladých hviezd sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece. Na scénu prichádza čoraz viac talentovanejších tínedžerov - medzi nimi je aj napríklad 18-ročná speváčka Olivia, ktorá si podmanila takmer celý svet.

Aj keď je hlas Olivie Rodrigo známy najmä z rádia, nakoľko sa mladej umelkyni podarilo vydať hneď niekoľko chytľavých songov, ktorým sa podarilo presadiť aj u nás na Slovensku, jej tvár sa objavila v mnohých televíznych seriáloch. Niet sa čomu čudovať - prísnejšia výchova, ale aj ambiciózni rodičia, ktorí svoju dcérku podporovali v každom rozhodnutí dbali na to, aby sa sústredila na svoj talent. 

Už v škôlke sa zistilo, že má Olivia zaujímavý hlas s o čosi väčšou intenzitou ako ostatní. Rodičia ju tak prihlásili na súkromné hodiny spevu a po tom, čo sa ako malé dievčatko naučila správne spievať, ju rodičia prihlásili na hodiny klavíru. Hru na hudobný nástroj zvládla bravúrne a už o pár rokov na to si ako 12-ročná zaumienila, že sa naučí hrať aj na gitaru. 

Prečítajte si: Silné gény Julie Roberts. Zdedila ich jej neter, ale aj jej dcéra, ktorú po dlhom čase ukázala

Začínala ako pekná tvárička 

Napriek tomu, že na svojom hudobnom talente pracovala, jej kariéra začala na jej výzore. Popritom, ako sa učila hrať na gitaru, totiž zakúsila aj modelingový svet - a ako jednu z detských tvárí si ju vybrala značka Gap. Netrvalo dlho a Olivia sa dostala k menším seriálovým úlohám. Tie jej síce položili dobrý základ, no skutočný úspech prišiel až teraz. Skutočne sa tak slávnou pre celý stala zo dňa na deň - no za týmto úspechom stojí veľké množstvo driny. 

Písal sa rok 2020, keď sa dohodla s hudobným vydavateľstvom na vydaní prvého, sólového albumu. To ešte nikto netušil, že práve mladá umelkyňa pokorí rekord - a stane sa jednou zo senzácií, ktorá prepíše históriu platforiem na prehrávanie hudby. Debutová skladba Drivers License neočarila len poslucháčov z celého sveta, ale aj hudobných kritikov. To bol krôčik od toho, aby kroky mladej krásky začala sledovať masa ľudí. 

„Je to jednoznačne hlas novej generácie,'' napísal o dive magazín Variety a k nemu sa pridávajú aj ostatní. Olivia má síce 18 rokov, no už teraz na konte desiatky úspešných singlov, z ktorých sa stali celosvetové hity umiestnené v tých najprestížnejších rebríčkoch. Objaviť sa stihla už aj na titulkých tých najváženejších magazínov sveta. Vogue, Times, Rolling Stones - všetci sa idú o Oliviu potrhať. A zrejme vedia prečo.

Napriek tomu sa však mladá speváčka pozerá na seba odlišnou optikou. Aj keď jej počet fanúšikov neustále rastie a obdivujú ju už aj jej vlastné vzory - ako napríklad speváčka Taylor Swift, stále sa považuje za obyčajné dievča. „Nie som odlišná od iného 18-ročného dievčaťa. Sama robím mnoho chýb a som si vedomá toho, že ich mnoho vo svojom osobnom či pracovnom živote ešte urobím. To je život,'' prezradila Olivia, ktorá odmieta nálepku dokonalosti.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe