Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie milostné príbehy na Netflixe, ktoré by ste mali vidieť: Tieto vás skutočne dojmú k slzám

Lifestyle

Aj sledovanie smutných romantických, milostných príbehov je spôsob ako sa vyrovnávať s vlastnými smutnými emóciami, nenaplnenou láskou či ilúziami. Alebo len spôsob ako prežiť príjemný filmový večer s Netflixom a dopriať si uvoľnenie v podobe sĺz. Veď sa aj hovorí, že plač očisťuje...

Urobte si popcorn, streamujte jeden z týchto filmov a pripravte sa na to, že vám nejaká tá slza alebo rovno potoky sĺz určite niekoľkokrát počas filmu vypadnú. 

Five Feet Apart 

Cole Sprouse a Haley Ru Richardson podávajú majstrovský výkon vo filme Five Feet Apart z roku 2019. Vo filme uvidíte dvoch mladých, krásnych ľudí, ktorí sú nanešťastie pacienti s cystickou fibrózou v rôznej podobe. Napriek tomu, že sa nesmú stretávať a už vôbec by sa nemali dotýkať, pokúšajú sa o romantický vzťah na vzdialenosť najmenej 5 krokov. Viac si nemôžu dovoliť, pretože by mohli jeden druhého zabiť. 

Silver Linings Playbook 

Film z roku 2012 s hereckými esami ako Bradley Cooper, Robert de Niro a Jennifer Lawrence, je smutný aj zábavný zároveň. V jednej chvíli sa smejete nad absurdnosťou situácie a drsných výrazov a v druhej vás prekvapia slová lásky a pochopenia. Chémia Jennifer a Bradleyho je nepopierateľná a do konca filmu vás prinúti veriť v silu lásky.

Kiss & Cry 

Film Kiss & Cry z roku 2017 je založený na skutočnom príbehu. Hlavnou hrdinkou je mladá, len 18-ročná krasokorčuliarka, Carley Allison. Tá aj rozpráva svoj príbeh, v ktorom ju neminie diagnostikovaná rakovina, pre ktorú jej zlyhávajú pľúca. Napriek vážnosti svojej choroby odmieta stratiť pozitívny pohľad na život. Pretože jej krédom bolo smiať sa vždy a za každých okolností. Nikdy neukázať inú tvár. Ako svoj boj teda dobojuje? 

Mohlo by vás zaujímať: Najsledovanejší seriál na Netflixe. Prepojenie sci-fi, romantiky a stredoveku si zamilujete

Marriage Story 

Ďalší milostný príbeh z dielne Netflixu z roku 2019 vás nenápadne donúti k dvom veciam...   buď vás prinúti veriť v pravú lásku alebo vás prinúti zostať celý víkend pri pohári červeného vína a len premýšľať o neodmysliteľnej, krásnej tragédii ľudskej skúsenosti. Príbeh manželstva sa zameriava na pár, ktorý sa snaží prejsť priam brutálnym rozvodom. Za zmienku nepochybne stojí, že vo filme uvidíte známych hercov ako Scarlett Johansson, Adam Driver či Laura Dern. 

Adrift 

Shailene Woodley a Sam Claflin hrajú hlavnú úlohu v tomto filme Adrift z roku 2018. Film vychádza zo skutočného príbehu páru, ktorý sa miloval, spoločne vydal na plavbu, pričom ho na šírom mori postihol ničivý hurikán. Tragický zvrat, ku ktorému sa dej filmu dopracoval, vás skutočne prekvapí. Neuveriteľné, že niečo takéto si prežil reálny človek na vlastnej koži... 

6 Years 

Táto nezávislá dráma Netflixu, 6 years, z roku 2015 sleduje rýchly krach šesťročného vzťahu mladého páru. Melanie a Daniel sú dvadsiatnici z Texasu, ktorí sú už roky zamilovaní. No neuveríte, ako ľahko dokáže ich zamilovanosť prejsť do násilia a nevery. Práve tie ich prinútia prehodnotiť silu ich vzťahu a aj spoločnú budúcnosť. 

Čítajte tiež: Filmový tip: Saving Face, ľúbostný príbeh dvoch Aziatiek je vraj jedna z najlepších romantických komédií vôbec

Irreplaceable You 

Hlavnými hrdinami ďalšieho filmu z roku 2018 so smutnou a romantickou zápletkou sú dve spriaznené duše Abbi a Sam. Sú spolu už od malička a vždy vedeli, že patria k sebe. Keď si Abbi myslí, že je tehotná, čo by ich vzťah ešte viac naplnilo šťastím, príde krutá správa. V skutočnosti má v bruchu tumor a odchádza s diagnózou rakovina žalúdka. Počas filmu a vyrovnávania sa so svojou chorobu, sa stáva Abbi posadnutá tým, aby našla pre Sama vhodnú ženu, s ktorou by spojil svoju budúcnosť, keď už jej nebude. Napokon pochopí, že tým vlastne prichádza o prítomnosť, ktorá im dvom ešte ostáva. 

Newness 

Romantický film z roku 2017 rozpráva príbeh o zdanlivo nesúrodom vzťahu jedného muža a ženy. Z tých sa stane pár potom, čo si prejdú svojimi traumami a potiahnu prstom na zoznamovacej aplikácii, ktorá ich privedie k skutočnému milostnému spojeniu. No ako sa vzťah vyvíja, na povrch sa dostávajú aj rôzne tajomstvá, nevera, nedostatok pochopenia pre hranice. Film sa pohráva aj s myšlienkou, že niekedy jednoducho samotná láska nestačí.  

All the Bright Places 

Nedávna smutná romanca z roku 2020, All the Bright Places, vychádza z rovnomenného románu. Dej knihy a samotného filmu zaznamenáva románik medzi stredoškolákmi Violet a Finchom, ktorí sa do seba zamilovali pri práci na školskom projekte. Violetini priatelia nie sú stotožnení s výberom Fincha kvôli jeho povesti „nekontrolovateľného čudáka“.  Napriek ich varovaniam Violet odmietne veriť nepodložným fámam. Až do momentu, ktorý ju presvedčí o tom, že Finch stráca kontrolu. Ich vzťah je vopred odsúdený na tragický koniec. 

Neprehliadnite: Vianočný film Láska nebeská zanechal nejasný koniec: Keira Knightley ako Juliet konečne prezradila, koho by si vybrala

Blue Jay 

Film z roku 2016, ktorý mal premiéru na filmovom festivale v Toronte, hovorí o stretnutí dvoch ľudí, ktorí neboli v kontakte už 20 rokov. Keď sa bývalí stredoškoláci Jim a Amanda znova po tomto čase stretnú vo svojom rodnom meste, začnú spomínať. Čas plynie a oni sa vracajú v spomienkach, napokon nechápu, prečo sa vôbec rozišli. Postupom času však vychádza na povrch skutočný, zničujúci dôvod, pre ktorý sa rozišli, a pre ktorý to medzi nimi nebude nikdy fungovať. 

Ktorý zo smutných romantických filmov Netflixu vás podľa traileru oslovil najviac?

spolu hlasovalo 96 ľudí


 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe