Presunúť na hlavný obsah

S jarným obdobím prichádza svieža energia, nové začiatky: Potrebujete to aj vy? Inšpirujte sa, ako na to

Bývanie

Po dlhej zime a hlavne udalostiach, ktoré posledné dva roky otriasajú spoločnosťou hľadáte správny smer. Ako sa presnejšie vraví, svetlo na konci tunela. Možno neviete pohnúť spoločnosťou, ale viete zmeniť kus vecí v sebe a okolo seba. Jarná očista je ten správny spôsob, ako sa opäť nakopnúť. Stavte na tieto štyri kroky.

Začnite svojim šatníkom

V prvom rade by ste si mali preorganizovať šatník. Rozdeľte si veci na tri kôpky čo si nechávate, čo chcete posunúť ďalej a posledná kôpka, čo je zničené a poputuje do koša. Priestor, v ktorom oblečenie uchovávate vyčistite. Veci, ktoré vám ostali si následne vytrieďte podľa sezónnosti. Čiže zimné veci pôjdu do najvyšších skriniek, v priebehu jari a leta ich potrebovať nebudete. Tieto kroky platia aj pri vašej obuvi. Ak máte odvahu, môžete vyskúšať aj kapsulový šatník. S triedením a upratovaním sa viete inšpirovať aj Mariou Kondo, Japonkou, ktorá si získala svet práve svojou organizáciou šatníka a v podstate všetkých vecí v domácnosti. V prípade, že máte staršie skrine a uvažovali ste nad výmenou, pokojne to urobte. Skriňu viete opäť posunúť niekomu, kto to potrebuje alebo odniesť na chalupu.

Nezabúdajte na domácnosť 

Váš interiér by mal doslova dýchať. Na úvod sa zamerajte na textílie. Zimné vymeňte za také s ľahších a zároveň príjemných materiálov. Poutierajte prach tam, kde treba, a ak vám ostane čas, určite by ste potešili aj vaše okná, keby dostanú nový vzhľad. Slnečné lúče prospejú vaším perinám a vankúšom, ktoré nechajte poriadne vyvetrať. V rámci farieb sú vítané odtiene prírody, tento rok špeciálne zelená, ale rovnako aj pastelové tóny a farby leta.

Jedlo je náš pán

Tu je hlavným heslom pravidelnosť. Nastaviť si harmonogram v jedení môže byť prv náročné, ale keď do toho vlaku naskočíte, stane sa to vašou každodennou súčasťou. Vyvážená  a plnohodnotná strava je vašim liekom. Bolesti hlavy, kŕče v bruchu, únava a mnoho ďalších príznakov v momente zmiznú. Nemusíte držať žiadne hladovky, stačí byť celoročne zodpovedný ku svojmu tráviacemu systému a dopriať telu v zdravej miere, keď si niečo vypýta.

Pohybom ku zdraviu

Teplejšie dni a slnko všetkých konečne vytiahnu von. Ako to využiť, ak nie príjemným pohybom. Je už len na vás, ktoré varianty zvolíte. Možností je veľa, to vie predsa každý, dôležité je začať. Neprekladať aktivity na pondelok, ale začať dnes. O to viac vás to bude baviť, keď si zvolíte činnosť, ktorá je vášmu srdcu a telu blízka.

 
- reklamná správa -

- Najčítanejšie -