Presunúť na hlavný obsah

Prečo vlasy rastú len do určitej dĺžky? Mikro lámanie je problémom mnohých žien, takto si však dokážete pomôcť

Krása

Lámanie vlasov a nedosiahnuteľná túžba po určitej dĺžke je problém, ktorý trápi množstvo žien. Dá sa mu však predísť. Najmä ak zvolíte správnu starostlivosť. To je v prípade mikro lámania zásadné.

Pri vlasoch je kľúčová nielen externá výživa, ale aj to, čo dávate telu zvnútra

Dopracovať sa konečne k vytúženej dĺžke vlasov je naozaj pre mnohé z nás vlastne nedosiahnuteľná méta. Keď konečne vlasy podrastú a človek sa teší z každého centimetra navyše, nie je to nadlho. Opäť sa končeky polámu a sme zase na začiatku. Vlas treba podstrihnúť a namiesto dlhej hrivy odrazu máme ešte o dva centimetre menej. Za toto všetko je v značnej miere zodpovedné tzv. mikro lámanie vlasov. 

"Vlasy sú neustále v cykle rastu a pádu. Každý prameň rastie len určitý počet mesiacov, kým ho nahradí nový a tento rast určuje hranicu priemernej dĺžky vašich vlasov. Aj keď si osvojujeme dokonalú rutinu vrámci starostlivosti o vlasy, občas sa zdá, že nemôžeme mať vlasy také dlhé, ako si želáme. Je to najmä v prípdade mikro lámania."

Prečítajte si: Odtieň rúžu, ktorý ženu omladí o niekoľko rokov: Ak si chcete ubrať roky, vyskúšajte ho

"Ide vlastne o akési neviditeľné poškodenie, ktoré si vôbec nemusíte všimnúť. V reálnom živote to znamená, že vám vlasy síce od korienkov rastú, ale kvôli lámavosti končekov sa opticky nepredlžujú," prezradil kaderník celebrít Tom Smith pre magazín Secret.

Vhodnou a cielenou starostlivosť sa však dá tento problém dostať pod kontrolu. Pri vlasoch je kľúčová nielen externá výživa, ale aj to, čo dávate telu zvnútra. Naordinujte si kombináciu klasického C - éčka, B12 a biotínu. Veľa pite, najmä čistej vody a snažte sa eliminovať príjem kofeínu a alkoholu. Ono sa to nezdá, no toto všetko sa kvalite našich vlasov podpisuje. 

Čo sa týka produktov a domácej starostlivosti snažte sa používať tie s minimom chemikálií. Doprajte si kúry, ktoré  pracujú v hĺbke vlasu, kde biomimické technológie zaručujú naviazanie materiálu v miestach, v ktorých to vlasy potrebujú. Takéto procedúry zároveň povrch vlasu ošetria a postupne sa dostanete k prirodzenému zdravému vzhľadu.

5 tipov ako sa dopracovať k dlhým vlasom:

  • Nepoužívajte žehličku, či kulmu a fén príliš často, aby ste predišli oslabeniu vlasov.
  • Nechajte si vlasy pravidelne strihať, aby boli krásne a zdravé, vtedy sú menej náchylné na mikro lámavosť.
  • Pred spaním ich jemne vyčešte, aby ste zabránili ich zlomeniu. 
  • Aplikujte séra a oleje denne, aby ste ich udržali hydratované a pružné.
  • Z času na čas si spravte posilňujúce kúry.

No a zlatá rada na záver - menej tepla, viac výživy a pravidelné strihanie!

Neprehliadnite: Ženy, ktoré vyzerajú na pohľad o 10 rokov mladšie: Bez tohto neurobia krok z domu

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe