Presunúť na hlavný obsah

Sedenie je nové fajčenie: Koľko krokov treba denne urobiť, aby ste zhodili a udržali si dlhodobo TOP figúru?

Chudnutie a diéty

Pokiaľ chcete zhodiť, nemusíte podávať extra výkony vo fitku, ak na to príliš nie ste. Stačí, keď sa budete sústrediť na zdravý pohyb a chôdzu. No pokiaľ vám hneď v hlave naskočila kontrolka s hranicou 10 000 krokov denne, tiež sa jej netreba držať ako mantry. Podstatné je niečo celkom iné.

Chôdza je niečo, čo vám zabezpečí nielen krajšie telo, ale aj pokojnejšiu myseľ

Pokiaľ aj vy chcete mať do leta krásnu figúru, ešte stále to stíhate. Dokonca sa nemusíte ani hodiny trápiť vo fitku, pokiaľ k tomu nemáte vzťah. Výbornú službu vášmu telu a postave urobí aj obyčajná chôdza. Dokonca aj taká, pri ktorej sa nebudete náhliť za nejakým imaginárnym číslom, ktoré o kvalite zhadzovania a formovania postavy nič nehovorí.

Chudnutie a spaľovanie totiž nie je o presnom počte krokov. Takže ak vám niekto tvrdí, že 10000 krokov je to, čo musíte dosiahnuť ak chcete zhodiť je na omyle. Základom chudnutia je to, či máte svoj príjem kalórií pod kontrolou. 

Mohlo by vás zaujímať: Diétne pasce: Aj zdravé potraviny môžu byť kalorické

Čo sa týka chôdze, tá vám síce pomáha spaľovať kalórie, ľahšie sa dostanete do kalorického deficitu, ale stále si musíte sledovať aj to, čo do svojho tela dávate. Žiadny konkrétny počet krokov vám totiž nezabezpečí úbytok na váhe, kým si nebudete strážiť kalórie. Ono matematika v tomto nepustí.

Ak by žena, ktorá váži 59 kíl nachodila 10 000 krokov, čo je približne osem kilometrov, rýchlosťou 3,2 km/h je to niečo cez 550 kalórií. Keď predpokladáme, že jej bazálny metabolizmus je 1300 kalórií, tak energetický výdaj bude okolo 1850. No a takéto množstvo jedla dokážete dosiahnuť veľmi ľahko. Stačí ak si na raňajky dáte smoothie, na obed vývar a šalát s mäsom a na večeru zeleninu.

Čítajte tiež: Klimatická diéta: Ekologický spôsob stravovania, kde to, čo jeme, ovplyvňuje zdravie nás, ale aj planéty

Teda v tom prípade pokryjete presne len to, čo ste prijali, ale zhadzovanie sa nekoná. Na to si treba dať pozor a ide o chybu, ktorej sa dopúšťa množstvo žien. Majú pocit, že ak sa hýbu, môžu zjesť viac aj napriek tomu, že chcú schudnúť. 

Je množstvo benefitov, ktoré chôdza so sebou prináša

  • zlepšuje spaľovanie
  • výrazne zlepšuje silu svalov
  • pomáha pri rovnováhe
  • formuje postavu
  • eliminuje stuhnutosť kĺbov
  • zlepšuje náladu a spánok
  • má pozitívny vplyv na dýchanie 

Každý deň si preto doprajte kvalitnú prechádzku svižnejším tempom. Odporúča sa takto tráviť aspoň 45 minút až hodinku. Pokiaľ chcete vidieť, že ručička na váhe ide smerom nadol, sledujte si aj jedlá, ktoré si počas dňa doprajete. Vtedy sa prepracujete k vytúženému výsledku. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe