Presunúť na hlavný obsah

Módne trendy z 80. rokov: Prvky hravosti aj rebélie z vás urobia novú osobu

Móda

Biker shorts, oversize saká, široké nohavice, či crop topy. 80. roky hlásia veľký návrat. Ak chcete oživiť svoj letný šatník, toto je rozhodne cesta. Pozrite sa ako na to.

Výrazný miľník fashion doby

80. roky boli vrámci fashion sveta naozaj výrazným miľníkom. Mnohé kúsky práve z tejto doby sa vo veľkom vracajú späť a stávajú sa opäť mimoriadne obľúbenými. Charakterizovali ich oversize saká, legíny, crop topy, biker shorts, ale aj široké nohavice, výrazné ramená na všetkých kúskoch, či tzv. pufferky. Ak túžite do svojho šatníka vniesť prvky hravosti a rebélie, stavte na tieto kúsky.

Kto všetko si nenechal ujsť prehliadku: Marcel Holubec W. CONCRÈTE: Jedinečná Emma Čaputová, silno ženská Karolína Chomistekov

Crop topy

Tento kúsok patrí do kategórie odvážnejších. Odhaľuje bruško, čím zvýrazňuje celú postavu, takže pri ňom treba trošku vlastnej sebareflexie a zhodnotenie, či si ho môžete dovoliť alebo nie. V každom prípade ide o ikonický kúsok, ktorý vždy nosili ženy, ktoré sa v móde našli.

Oversize sako s vypchávkami

Saká, ktoré sú oversize a majú vypchávky sú samé o sebe mimoriadne výrazným kúskom. Nemusíte sa báť ani farieb. Pokojne choďte do výrazných tónov, rozžiari vás to. Avšak, čo sa týka zvyšku stylingu, tam potom už buďte minimalistickejšie. Všetkého veľa škodí, takže treba nájsť zlatú strednú cestu. 

Legíny a biker shorts

Hoci nie všetky ženy sú z týchto kúskov nadšené, legíny a biker shorts sú späť. A to vo veľkom. Dokonca nielen v klasicej čiernej, ale aj s metalickými odleskami. Nosia sa s crop topmi, oversize košeľami, ale aj so sakami a pufferkami.

Prečítajte si: MBPFW FW 2022: Pavol Dendis v kolekcii Burning Heart zmenil náladu, playlist a farebnú schému

V tomto smere je to o tom, v čom sa cítite dobre. Je len na vás, či chcete byť za rebelku, alebo zvolíte ležérnejšiu a pohodovejšiu alternatívu. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe