Presunúť na hlavný obsah

Bodkové obsesie: Siahnite po nich na šatách, blúzkach, ale aj culottes

Móda

Bodky budú toto leto prvkom, ktorý bude mimoriadne žiadaný. Vo všetkých veľkostiach, farebných tónoch aj variáciách.

Bodky budú mať túto jar aj leto zelenú. Kým v minulosti ich nosili skôr zámožnejšie ženy a za najvhodnejšiu sa považovala modro-biela kombinácia, teraz už farba, tvar ani veľkosť nie sú limitujúce. Práve naopak. V tomto smere to môžete nechať na vašej fantázii. Nosia sa totiž všetky veľkosti a rovnako aj podklad môže byť rôznofarebný. Od 60. rokov sa stali súčasťou kolekcií Christiana Diora, kedy v móde dominovala hravosť a uvoľnenosť. 

Noblesa a pohodlnosť v jednom

Bodky vyzerajú skvele na hodvábe, šifóne, čo sú aj veľmi príjemné materiály na leto. Nebojte sa siahnuť po oversize županových šatách, ktoré vám pridajú na atraktivite a budete si v nich aj pripadať výnimočne. Stačí pár pekných doplnkov ako sú slnečné okuliare, či výrazná kabelka a budete neprehliadnuteľná.

Kto všetko si nenechal ujsť prehliadku: Marcel Holubec W. CONCRÈTE: Jedinečná Emma Čaputová, silno ženská Karolína Chomistekov

Hravosť a nesmrteľnosť

Veľmi obľúbené sú aj kostými s bodkovými dezénmi, či kombinácia culottes a hodvábnych búzok. Tu sa tiež môžete držať na oboch kúskoch bodiek. Minimalizmus v tomto prípade ide do úzadia a nechávajú sa vyniknúť výraznejšie prvky.

Ženskosť a výnimočnosť

Veľmi štýlovo pôsobia aj bodky, ktoré sa opticky jemne rozpíjajú do látky. Tie milovala aj princezná Diana, ktorú možno nazvať aj nekorunovanou kráľovnou bodiek. Tak ako sa môžete hrať s farebnosťou tohto vzoru, platí to aj pri strihoch. Pri dlhých šatách si môžete dovoliť aj výrazné rozparky, výstrihy, skrátka elementy podporujúce ženskosť ako takú. 

Prečítajte si: MBPFW FW 2022: Pavol Dendis v kolekcii Burning Heart zmenil náladu, playlist a farebnú schému

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe