Presunúť na hlavný obsah

Hovoríte s mužmi otvorene o sexe? Sexuológ radí, čo preberať a ako vďaka tomu posunúť vašu intimitu do vyššieho levelu

Partnerské vzťahy

Tak ako sa muži neradi bavia o pocitoch, rovnako je to aj o sexe samotom. Avšak, ak to dokážete s vašou polovičkou zmeniť, ste na najlepšej ceste k ideálnemu vzťahu. A zhodujú sa v tom aj odborníci.

Hovoriť nahlas o tom, čo vzájomne prežívate je viac ako podstatné, teda ak chcete aby to medzi vami fungovalo

Téma sexu býva občas aj vo vzťahu akýmsi malým tabu. Máme rešpekt a zároveň aj problém so svojou polovičkou hovoriť o pocitoch, túžbach a o tom, čo naozaj chceme. Kým v materiálnej alebo snovej rovine, to nemáme problém vyjadriť nahlas, predsa len v oblasti intimity bývame oveľa zdržanlivejší. Je to však chyba a zhodujú sa na tom aj odborníci. Pokiaľ totiž intimitu medzi sebou neriešite aj nahlas, z dlhodobého hľadiska si koledujete o problém. A ten skôr, či neskôr naozaj príde. 

"Ja s partnerom o sexe nehovrím takmer vôbec. Neriešime toto medzi sebou. Tak ako to mne príde zvláštne, on to vníma podľa mňa rovnako. Ak mám byť úprimná, v tomto cítim značnú dávku ostychu," priznáva 33 ročná Eva.

Mohlo by ás zaujímať: Mala som pravidlo ohľadom mužov: Kvôli jednému som ho porušila a takto oľutovala

A psychológovia so sexuológmi sa zhodujú v tom, že práve ostych je najväčším problémom toho, prečo páry otázky intimitu spolu neriešia. 

"Pre mňa je to nepocopiteľné, samozrejme z toho profesionálneho hľadiska, ľudskému aspektu rozumiem. Ak totiž dvaja ľudia fyzicky medzi sebou zdieľajú sexuálne vášne, prečo majú problém, po tomto najintímnejšom prejave, hovoriť nahlas o svojich pocitoch. Hoci sa to nezdá je to veľmi dôležité, najmä z dlhodobého hľadiska. Je dokázané, že páry, ktoré spolu o sexe hovoria, povedia si navzájom po čom túžia, čo chcú, čo nechcú sú o viac ako 85% menej náchylné na neveru."

Čítajte tiež: Pravidlá v manželstve, ktoré by ste mali porušovať: Áno, v týchto prípadoch je to žiadané!

"Ak totiž v sexuálnej oblasti všetko, po čom túžite nájdete aj doma, nemáte potrebu vyhľadávať to niekde inde. No a navyše vás to aj iným, intenzívnejším spôsobom zbližuje," vysvetľuje sexuologička MUDr. Elena Weiter.

Hovoríte s partnerom nahlas o sexe?

spolu hlasovalo 188 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe