Presunúť na hlavný obsah

Zhoďte vďaka trom malým zmenám v jedálničku: Ak vynecháte tieto kombinácie, konečne sa prepracujete k vytúženej figúre

Chudnutie a diéty

Pokiaľ chcete naozaj pekné krivky je čas sa zamerať na to, čo si položíte na tanier. Skrátka strava je absolútnou alfou a omegou. No aj keď jete zdravo, občas sa nájdu kombinácie, ktoré na prvý pohľad vyzerajú súrodé, avšak opak je pravdou. A kvôli nim priberáme.

Aj keď cvičíte a zdravo sa stravujete, stále nevidíte na svojej postave výsledky? Možno za to môže len nevhodná kombinácia potravín, čo si dávate na tanier. A v tom prípade vám nepomôžu ani kalorické tabuľky. Potom sa vám zbytočne aj z tých na prvý pohľad zdravých jedál, ukladajú tukové zásoby. 

1. Cereálie s mliekom

Toto si na raňajky dopraje naozaj veľké množstvo ľudí. No kombinácia mlieka a lepku nie je práve tou najšťastnejšou hneď po prebudení. Navyše pokiaľ siahnete po klasických cornflakoch a doplníte to celé nejakým ovocím a troškou medu, odrovnáte si spaľovanie hneď na úvod dňa.

Neprehliadnite: Dá sa schudnúť sexom ako pri športe? Prezradíme tiež sexuálnu polohu, pri ktorej spaľujete najviac

Ide o obrovskú dávku jednoduchých sacharidov, ktoré naštartujú tvorbu inzulínu na takmer celý deň. A to je niečo, čo nám potom spôsobuje problémy. Telo prestáva spaľovať a to čo do neho vložíme, pomaličky ukladá vo forme tukových zásob. 

2. Sacharidy a bielkoviny

Pokiaľ si na večeru alebo obed dáte mäso so zemiakmi, či ryžou, prípadne cestovinami, opäť sa dostávate do začarovaného kruhu. Samotné sacharidy majú tiež tendencie zvýšiť dávku inzulínu a v kombinácii s mäsovými variáciami to opäť spôsobí jediné. Ukladanie prebytočnej glukózy do tukových zásob. 

Namiesto toho si k mäsu, či rybe doprajte zeleninu. No a ak máte chuť na ryžu, ideálne je doplniť ju kvalitnou zeleninou. 

3. Sacharidy a nasýtené tuky 

Toto je kapitolou samou o sebe. Keď na večeru siahnete po chlebíku s maslom a šunkou, či si dáte sladký croissant s ovocím a čokoládou, priberiete oveľa viac ako by ste chceli. Dokonca aj keď sa držíte denného limitu kalórií, ktoré môžte počas dňa prijať, keďže takáto kombinácia sa podieľa na zbytočnom ukladaní tukov. Múka, nasýtené tuky a cukry sú to najhoršie, čo môžete spájať. 

Čítajte: Schudnite do plaviek rýchlo: Zakážte si cukor, dodržiavajte nasledovné rady a s výsledkom budete spokojné

Skvelé je preto mať na tanieri bielkoviny s tukmi a zeleninou, či bielkoviny so zeleninou. Ovocie je fajn jesť samostatne.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe