Yogalates ako novodobý fenomén v rámci fitness rutiny: Takto sa po mesiaci dokáže zmeniť vaše telo
Skúšali ste už yogalates? Inšpirovaný spojením jógy a pilatesu prináša to najlepšie pre vašu figúru. Keď teda túžite mať pekné, pevné telo a zároveň sa aj cítiť dobre, toto je ideálna cesta.
Samotné cvičenie kladie dôraz na flexibilitu, správne dýchanie a budovanie sily pohybom
Yogalates je druh cvičenia inšpirovaný jógou a pilatesom, ako prezrádza samotný názov. V podstate využíva fyzické a duševné výhody oboch praktík a ide o komplexný cvičebný systém. Vytvoril ho v roku 1997 osobný tréner Jonathan Urla a neskôr ho spopularizovala Louise Solomon.
Ide o spájanie staroindickej praxe jógy so západnou praxou Pilates. Dokonale vylepšené vedomie mysle a tela budujú silu, vytrvalosť, flexibilitu. Zároveň je pre organizmus mimoriadne prospešná rovnováha s technikami na zlepšenie držania a vytvorenie silného, stabilného základu pre pohyb.
Čítajte: Potraviny, ktoré extrémne nafukujú brucho: Týmto sa pred obliekaním sa do plaviek vyhnite
Yogalates je obzvlášť účinný na zlepšenie svalového tonusu, vytvarovanie štíhlejšej, pevnejšej postavy a dokonca je mimoriadne prospešný pri chudnutí. Navyše eliminuje pocity stresu a úzkosti.
Samotné cvičenie kladie dôraz práve na toľkokrát spomínanú flexibilitu, správne dýchanie a budovanie sily pohybom. To je pri ňom absolútne kľúčové. Skvelé je, že k nemu vlastne nepotrebujete žiadne pomôcky. Stačí vám niečo, v čom sa budete cítiť pohodlne a podložka.
Úvodná fáza je vždy založená na kvalitnom strečingu, pričom neskôr prechádzate do náročnejších jógových pozícií. Najmä pri nich zapájate brušné svalstvo po všetkých stránkach, čo je pre mnohé ženy zásadné. Počas hodiny spálite viac ako 600 kalórií v závislosti od toho, akú úroveň obtiažnosti cvikov si zvolíte. Už po mesiaci cvičenia, uvidíte na svojom tele úbytok tuku, vyrysovanejšie svaly a oveľa pevnejšiu pokožku. A to vám stačia len tri hodiny týždenne.
Mohlo by vás zaujímať: Dajte si pozor na najväčšieho nepriateľa chudnutia: Ani zďaleka však nejde o jedlo