Presunúť na hlavný obsah

Chia semienka ako kľúčová zložka k štíhlejšiemu brušku: V takejto forme by ste si ich mali dopriať minimálne mesiac

Chudnutie a diéty

Hovorí sa im aj zázračné semienka. Okrem toho, že majú na naše telo skvelý vplyv a dodávajú mu množstvo živín, vo významnej miere pomáhajú aj pri eliminácii hmotnosti. Toto je superpotravina, ktorú skrátka musíte mať vo svojom jedálničku!

Pomalšie trávenie, rýchlejšie spaľovanie kalórií  a STOP - ka prejedaniu

Tieto maličké, na prvý pohľad nenápadné semienka, ktoré sa v dnešnej dobe pridávajú do všetkého od pudingov až po smoothies, pochádzajú z kvitnúcej rastliny z čeľade mäty. Ak ich na pravidelnej báze zahrniete do jedálnička, môže ísť o hlavný krok k tomu ako konečne dosiahnete elimináciu hmotnosti. Odborníci sa totiž zhodujú v tom, že na chudnutie sú absolútne ideálne.

Vláknina a bielkoviny, ktoré obsahujú vás skvele zasýtia na dlhší čas. Takže sa takýmto spôsobom, veľmi sofistikovane vyhnete pocitu vlčieho hladu.

Štúdie dokazujú, že práve spomínaný príjem vlákniny, nezávisle od príjmu kalórií a makroživín, podporuje prirodzenou cestou chudnutie, najmä v oblasti brucha a pása. Navyše všetka tá vláknina, ktorá sa mimochodom pohybuje v rozmedzí okolo 34,5 -36 gramov na 100-gramovú porciu, významne zvyšuje pocit sýtosti. 

Čítajte tiež: Jednotlivé jedlá by mali mať poradie: Len tak znížite podľa odborníka hladinu cukru v krvi o 75%

Toto všetko vám zabezpečí pomalšie trávenie, rýchlejšie spaľovanie metabolizmu a navyše zabránite zbytočnému prejedaniu. No veľkou výhodou je, že sa vám zníži pocit na sladké jedlá a nezdravé jedlá. 

To, čím by ste mali začínať deň je voda z chia semienok. Práve tá sa považuje za hotový elixír na chudnutie. Namočte jednu polievkovú lyžicu semienok do pohára vody. Až keď majú gélovú konzistenciu, potom ich vytiahnite. Trvá to väčšinou okolo 30 minút. Vodu vypite a semienka môžete vmiešať napríklad do raňajkových banánových lievancov, či do smoothie.

Raňajkové smoothie z bobuľových plodov a chia semienok

Čas prípravy: 5 minút

Ingrediencie:

  • Čučoriedky: 1 šálka
  • Nesladené mandľové mlieko: 1 šálka
  • Neochutený biely jogurt: 1/4 šálky
  • Chia semienka: 1 polievková lyžica

Postup: 

  • Pridajte všetky ingrediencie do mixéra. Miešajte do hladka. Nalejte do pohárov a ihneď si vychutnávajte!

Mohlo by vás zaujímať: Sacharidy vs. tuky. Čo je horšie pre zdravie a ako ovplyvňujú našu vysnenú redukciu hmotnosti?

Ideálny model je, ak ráno vypijete vodu zo semienok, potom si doprajete smoothie z nich a večer si ich pridáte do šalátu, či polievky. Naozaj stačia štyri týždne a uvidíte na postave výsledky. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe